Sprawdzamy magię natury i nie tylko. Czy wiesz jakie są korzyści z przytulania się do drzew?
Już nasi przodkowie doceniali korzyści wynikające z przebywania w otoczeniu drzew a nawet regularnego przytulania się do nich. W wielu przepisach dawnej medycyny ludowej znajdziecie odniesienia do niezwykłej, magicznej wręcz energii leczniczych drzew. Z czasem naukowcy przyznali, że przytulanie się do drzew to nie dziwna fanaberia, ale sprawdzony sposób na poprawę swojego stanu fizycznego i psychicznego. Na czym polega dendroterapia czyli leczenie drzewami? Do jakich drzewa warto się przytulać, a które omijać szerokim łukiem? Zapraszamy do lektury poniższego artykułu.
Warto wiedzieć, że drzewa posiadają potężne pole energetyczne, ponieważ składają się z wielu warstw oraz powierzchni przyciągających i pochłaniających różne rodzaje energii akustycznej. Zdaniem biologów szczególną rolę w rozpraszaniu energii odgrywają liście, ale to wcale nie znaczy, że dendroterapii nie należy przeprowadzać zimą, czy wczesną wiosną. Jeśli poznamy magiczną moc drzew i nauczymy się odpowiednio z niej korzystać, ta naturalna interakcja będzie spełniała funkcję talizmanu ochronnego i jak magnes będzie przyciągała do naszego organizmu tylko pozytywne wibracje.
Dendroterapia zwana też czasem silvolterapią to znane od wieków (zwłaszcza w medycynie ludowej i dawnej sztuce ezoterycznej) wykorzystywanie dobroczynnych właściwości drzew. Dlaczego warto przytulać się do drzew i jak należy to właściwie robić? Bliski kontakt człowieka z drzewem umożliwia przepływ leczniczej energii, działa kojąco na ludzki organizm, pozwala się szybko zrelaksować. Terapia podczas przytulania się do drzewa powinna zasadniczo składać się z dwóch części – uwolnienia oraz ładowania. Do uwolnienia z powodzeniem można wykorzystać naturalną moc drzew tzw. wampirów energetycznych – to z ich pomocą wielu osobom udaje się wyzbyć negatywnych emocji. Aby rozpocząć drugą część sesji terapeutycznej, warto na 10 minut usiąść lub stanąć tuż obok wybranego drzewa, zamknąć oczy a następnie wyobrazić sobie, że twoje ciało łączy się z korzeniami drzewa i następuje cudowne zjednoczenie. Kiedy minie 10 minut można rozpocząć główny etap terapii, czyli odwrócić się twarzą do drzewa a następnie z mocą je przytulić. Przez kolejne 10 minut wizualizuj sobie na spokojnie proces gojenia ran, wyciszenia się, a następnie naładowywania się dobrą energią. Po każdej zakończonej sesji dendroterapii, koniecznie podziękuj drzewu, z którym współpracowałeś. Najlepsze efekty daje dendroterapia przeprowadzana po południu, między godziną 16:00 a 19:00. Większość drzew swoją maksymalną moc terapeutyczną osiąga okresie kwitnienia. Do sesji terapeutycznych wybieraj tylko drzewa okazałe, wyglądające zdrowo, nie mające żadnych skaz ani niepokojących zmian na korze, liściach czy gałęziach.
Jeśli interesuje cię zagadnienie dendroterapii, najlepiej jeśli skorzystasz z pomocy specjalistów w tej dziedzinie albo sięgniesz do fachowej literatury. Szczególnie wartościowe są te publikacje, w których znajdziemy wykaz drzew wraz z opisem ich właściwości magicznych i leczniczych. Zanim jednak sięgniesz do takiego wykazu albo umówisz się na konsultacje z dendroteraputą, wykonaj proste doświadczenie w relacjach z drzewem. Wybierz się na spacer, wybierz drzewo, przytul się do niego, wytrwaj w tej pozycji przez kilka minut. Jeśli poczujesz przypływ energii, nagłą jasność umysłu i siłę fizyczną, to znaczy, że trafiłeś na dobre drzewo – dawcę energetycznego. Natomiast jeśli twoje samopoczucie po przytuleniu się do drzewa nagle pogorszy się – np. poczujesz osłabienie, ból głowy, ogólne zniechęcenie, czym prędzej odsuń się od niego. Najprawdopodobniej trafiłeś na roślinę – silnego wampira energetycznego, które dąży do tego, aby osłabić cię, nakarmić się szybko twoją energią. Do których drzew powinniśmy systematycznie się przytulać? Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje: dąb, sosna, morela, jabłoń oraz jarzębina. Z kolei do drzewnych wampirów energetycznych zaliczane są powszechnie: wierzba, osika, topola, jałowiec, olcha.
Do niedawna osoby przytulające się do drzew były wyśmiewane, poniżane, czasem uważane po prostu za nieszkodliwych dziwaków. Na szczęście współczesne zainteresowanie szeroko pojętą naturoterapią sprawia, że również w Polsce wiele osób interesuje się dendroterapią i próbuje korzystać z dobroczynnych właściwości drzew w lesie, sadzie, czy nawet swoim przydomowym ogródku. Specjaliści w zakresie dendroterapii zwracają uwagę, że warto nie tylko przytulać się do drzew, ale też na nie wspinać, organizować na nich i wokół nich miejsca do odpoczynku, albo wręcz budować swoje domu w bliskim sąsiedztwie lasu. Racjonalnie przeprowadzana dendroterapia działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, przeciwbólowo. To dzięki niej mamy okazję wyostrzyć swoja intuicję, rozwinąć talent trzeciego oka, zrozumieć co i kto nam stanowczo nie służy. Specjaliści w zakresie ezoteryki zwracają uwagę, że dendroterapia może chronić przez klątwami, złym okiem, jest skutecznym sposobem na pozbycie się niechcianego zaklęcia miłosnego lub wzbudzenia silnego pożądania u osoby, która szczególnie nam się podoba.
Kategorie Wpisu:
Tagi Wpisu:
Magia Miłość Wibracje domu Wróżby za darmo Zaklęcia Magiczne Żywioły Inne Energetyka Ciekawostki DrzewaAutor:
@wrozbita-oskar
Pasjonat współczesnej ezoteryki.
Utworzono:
2024-02-29 11:19:02Edycja:
2024-04-30 18:13:09Sprawdź też:
Inne wpisy kategorii Wszystkie wpisy Wszystkie kategorie Wszystkie TagiMateriały dostępne w Serwisie WrozbitaOskar.PL są bezpłatne, oraz chronione prawami autorskimi należącymi do Oskara Rybczyńskiego. Nie wyraża się zgody na kopiowanie - czyli kradzież treści zawartych na stronie w żadnym celu. Jeśli chcesz, możesz udostępnić linka do materiału, którym jesteś zainteresowany. Szanuj moją pracę.
Sprawdź teź
Bezpieczne płatności dzięki Stripe zapłacisz:
Info: Zapłacisz także automatycznym, szybkim przelewem online i BLIKIEM dzięki integracji z PayNow