Lipiec to czas upragnionych wakacji, początek realizacji planów urlopowych, radość z uroków lata i realizowanie szalonych pomysłów na krótsze i dłuższe wycieczki. Warto jednak wiedzieć, że tegoroczny lipiec zaczyna się ciekawie również od strony astrologicznej. Czy wiecie, że 3 lipca 2023 roku czeka nas Pełnia Koźlego Księżyca z punktem kulminacyjnym o godz. 7:39? Czego można się będzie spodziewać w czasie Pełni Koźlego Księżyca 3 lipca 2023? Jak się dobrze na ten wyjątkowy czas przygotować? Zachęcamy do uważnej lektury naszego artykułu.

Lipcowa Pełnia Księżyca - oto jej popularne nazwy

Pełnia Księżyca przypadająca w lipcu tradycyjnie już przez rdzennych Indian określana jest mianem Pełni Koźlego Księżyca, jako że w tym właśnie okresie kozły - samce sarny zrzucają swoje stare poroże i zaczyna wyrastać im nowe. Okazuje się jednak, że pełnia w siódmym miesiącu w roku znana jest również pod innymi (celtyckimi, anglosaskimi, średniowiecznymi, neopogańskimi), również ciekawymi nazwami, na czele z Pełnią Burzowego Księżyca – co stanowi odniesienie do zmiennej pogody, nagłych opadów deszczu i burz charakterystycznych właśnie dla lipca. Jeśli interesujecie się dawnymi określeniami związanymi z Pełnią Księżyca w lipcu, to powinniście wiedzieć, że w literaturze funkcjonuje ona jeszcze jako: Pełnia Siana, Pełnia Ziół, Pełnia Piór, Księżyc Łososi, Jagodowy Księżyc, Malinowy Księżyc, lub Księżyc Dojrzałej Czeremchy. Jak widać wszystkie te nazwy pełni mają związek ze światem fauny i flory, wskazują na przemiany w przyrodzie charakterystyczne dla miesiąca lipca. Które z określeń Pełni Księżyca w lipcu podoba wam się najbardziej i jest waszym zdaniem najbardziej adekwatne?

Pełnia Koźlego Księżyca - zdarzenia i rytuały

Pełnia przypadająca w lipcu to od wieków okres uważany za szczególnie wyjątkowy, bo kojarzony w początkiem wakacji i pięknych przemian w przyrodzie, jakie następują po 21 czerwca i nocy świętojańskiej. Nasi przodkowie celebrowali Pełnię Koźlego Księżyca urządzając spotkania towarzyskie na łonie natury i planując przeróżne aktywności typowe dla wakacyjnych miesięcy. Burzowa Pełnia Księżyca może sprzyjać prorocznym snom, refleksjom nad sensem życia, planowaniu złożonych projektów na drugą część roku. W tym roku Pełnia Koźlego Księżyca nastąpi 3 lipca, czyli w znaku Koziorożca, co sugeruje nadejście wielu zmian i korzystnych dla większości z nas możliwości.

Lipcowa Pełnia 2022 r. zdaniem astrologów

W opinii astrologów nadchodząca pełnia to doskonała okazja do zadbania o swoje potrzeby, rozwój osobisty, zaufanie swojej własnej intuicji. Podobno tajemniczy i magiczny Burzowy Księżyc sprzyja szczególnie sprawom duchowym – przyjrzyjcie się koniecznie treści waszych snów, to w nich będziecie mogli znaleźć podpowiedzi na wiele nurtujących was problemów z życia codziennego. Pełnia Księżyca 3 lipca 2023 roku to czas przyjazny rozwiązywaniu konfliktów międzyludzkich oraz rozwijaniu szeroko pojętych kompetencji społecznych. Może warto w tym czasie pogodzić się z dawno nie widzianymi członkami rodziny albo zaplanować sobie negocjacje biznesowe?

Jak się szykować na Pełnię Koźlego Księżyca 3 lipca 2023?

Pełnia Księżyca w lipcu tego roku to czas doskonały dla zakochanych i osób w trwałych związkach, ale również tych, którzy szukają partnera/parterki, pragną namiętnego romansu. Jeśli jesteście na początku nowej znajomości, randka w czasie tej pełni może umocnić waszą relację, tymczasem związek par z dłuższym stażem wzniesie się na wyższy poziom: nabierzecie ochoty na eksperymenty w sypialni, będziecie z pasją okazywać sobie namiętne uczucia. Niestety Pełnia Koźlego Księżyca to czas dość niebezpieczny dla naszych organizmów – starajcie się dbać o swoje zdrowie, zrezygnujcie z intensywnych treningów, uważajcie podczas jazdy na rowerze czy biegania – łatwo będzie nabawić się trudnej do leczenia kontuzji. Burzowy Księżyc to czas, w którym będziemy narzekać z powodu przejściowych awarii sprzętu elektronicznego. Ten okres niestety charakteryzować się będzie spadkiem naszej koncentracji, rozkojarzeniem, zbyt emocjonalnym podchodzeniem do problemów. Uważajcie więc, prowadząc samochód w tym czasie, starajcie się znaleźć chwilę na odpoczynek w gronie rodziny i wiernych przyjaciół.

Lipcowa Pełnia Księżyca w tym roku jeden z czterech superksiężyców 2023, zjawisko na niebie będzie dobrze widocznie w większości miejsc na świecie. Podczas Pełni Koźlego Księżyca orbita srebrnego globu będzie znajdowała się najbliżej Ziemi, dlatego Księżyc będzie wyglądał niezwykle zjawiskowo – będzie większy i jaśniejszy niż ukazuje się nam zazwyczaj.

Kategorie Wpisu:

Tagi Wpisu:

Magia Miłość Karma Wróżka Wibracje domu Wróżby za darmo Znaki Zodiaku Astrologia Zaklęcia Magiczne Wróżby Żywioły Energetyka Ciekawostki

Autor:

Wróżbita Oskar

@saleos

Pasjonat współczesnej ezoteryki.

Utworzono:

2023-06-30 16:13:18

Edycja:

2023-07-31 18:13:50

Sprawdź też:

Inne wpisy kategorii Wszystkie wpisy Wszystkie kategorie Wszystkie Tagi

Materiały dostępne w Serwisie WrozbitaOskar.PL są bezpłatne, oraz chronione prawami autorskimi należącymi do Oskara Rybczyńskiego. Nie wyraża się zgody na kopiowanie - czyli kradzież treści zawartych na stronie w żadnym celu. Jeśli chcesz, możesz udostępnić linka do materiału, którym jesteś zainteresowany. Szanuj moją pracę.

Sprawdź teź

Archanioł Sandalphon
Archanioł Sandalfon
Znaczenie imienia Sandalfon Imię archanioła Sandalfona czyli ,,Anioła Chwały i Ziemi” t...
- Czytaj dalej

Numerologiczna jedenastka 11
Numerologiczna jedenastka 11
Symboliczne znaczenie liczby 11 Jedenastka otwiera w numerologii tzw. ,,liczby mistrzow...
- Czytaj dalej

22 Numerologiczna 22
Numerologiczna 22
Symboliczne znaczenie liczby 22 Numerologiczna dwudziestka dwójka zaliczana jest do lic...
- Czytaj dalej

pracoholizm
Pracoholizm czy popłaca?
Czy pracoholizm popłaca? Psychologowie biją na alarm, co roku odsetek osób uzależnionych o...
- Czytaj dalej

Czakra Trzeciego Oka
Czakra Trzeciego Oka
Czakra Trzeciego Oka - Charakterystyka powiązania i miejsce Czakra trzeciego oka znajdu...
- Czytaj dalej

Archanioł Jofiel
Archanioł Jofiel
Znaczenie imienia Jofiel Archanioł Jofiel to przede wszystkim legendarny doradca i pomo...
- Czytaj dalej

Polskie Stonehenge
Polskie Stonehenge
Polskie Stonehenge, czyli tajemnicze kamienne kręgi na Kaszubach Kamienne kręgi o niewy...
- Czytaj dalej

Rok osobisty 7 (siódmy)
Rok osobisty 7 (siódmy)
Rok Osobisty to zbiór cennych informacji numerologicznych, które pozwolą nam zaplanować sw...
- Czytaj dalej

Numerologiczna trójka 3
Numerologiczna trójka 3
Symboliczne znaczenie cyfry trzy Czy zastanawiałeś się kiedyś, która cyfra jest uważana...
- Czytaj dalej

zaduszki
Zaduszki, Samhain, Halloween czy Dziady?
Święta przypadające na koniec października i początek listopada mają różne pochodzenie i n...
- Czytaj dalej

Księżyc w znaku Barana
Księżyc w znaku Barana
Biorąc pod uwagę aktualne położenie Księżyca w znakach zodiaku, można do pewnego stopnia p...
- Czytaj dalej

Runa Mannaz
Runa Mannaz - znaczenie
Runa Mannaz Runa Mannaz opowiada o człowieku takim, jak my wszyscy. Chociaż każdy z nas...
- Czytaj dalej

Pełnia Kwiatowego Księżyca 16 maj 2022r.
Pełnia Kwiatowego Księżyca 16 maj 2022r,
Maj to dla wielu z nas jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. Kojarzymy go z wspomnieni...
- Czytaj dalej

Klucz wcielenia 9 (dziewięć)
Klucz wcielenia 9 (dziewięć)
Klucz Wcielenia znany pod pojęciem Karmicznego Warunku Wcielenia lub Liczby Wcielenia to b...
- Czytaj dalej

Numerologiczna dziewiątka 9
Numerologiczna dziewiątka 9
Symboliczne znaczenie cyfry dziewięć Dziewiątka zamyka podstawową skalę numerologiczną,...
- Czytaj dalej

Logowanie

Zaloguj z:

lub

Rejestracja

Bezpieczne płatności dzięki Stripe zapłacisz:

Info: Zapłacisz także automatycznym, szybkim przelewem online i BLIKIEM dzięki integracji z PayNow