Lipiec to czas upragnionych wakacji, początek realizacji planów urlopowych, radość z uroków lata i realizowanie szalonych pomysłów na krótsze i dłuższe wycieczki. Warto jednak wiedzieć, że tegoroczny lipiec zaczyna się ciekawie również od strony astrologicznej. Czy wiecie, że 3 lipca 2023 roku czeka nas Pełnia Koźlego Księżyca z punktem kulminacyjnym o godz. 7:39? Czego można się będzie spodziewać w czasie Pełni Koźlego Księżyca 3 lipca 2023? Jak się dobrze na ten wyjątkowy czas przygotować? Zachęcamy do uważnej lektury naszego artykułu.

Lipcowa Pełnia Księżyca - oto jej popularne nazwy

Pełnia Księżyca przypadająca w lipcu tradycyjnie już przez rdzennych Indian określana jest mianem Pełni Koźlego Księżyca, jako że w tym właśnie okresie kozły - samce sarny zrzucają swoje stare poroże i zaczyna wyrastać im nowe. Okazuje się jednak, że pełnia w siódmym miesiącu w roku znana jest również pod innymi (celtyckimi, anglosaskimi, średniowiecznymi, neopogańskimi), również ciekawymi nazwami, na czele z Pełnią Burzowego Księżyca – co stanowi odniesienie do zmiennej pogody, nagłych opadów deszczu i burz charakterystycznych właśnie dla lipca. Jeśli interesujecie się dawnymi określeniami związanymi z Pełnią Księżyca w lipcu, to powinniście wiedzieć, że w literaturze funkcjonuje ona jeszcze jako: Pełnia Siana, Pełnia Ziół, Pełnia Piór, Księżyc Łososi, Jagodowy Księżyc, Malinowy Księżyc, lub Księżyc Dojrzałej Czeremchy. Jak widać wszystkie te nazwy pełni mają związek ze światem fauny i flory, wskazują na przemiany w przyrodzie charakterystyczne dla miesiąca lipca. Które z określeń Pełni Księżyca w lipcu podoba wam się najbardziej i jest waszym zdaniem najbardziej adekwatne?

Pełnia Koźlego Księżyca - zdarzenia i rytuały

Pełnia przypadająca w lipcu to od wieków okres uważany za szczególnie wyjątkowy, bo kojarzony w początkiem wakacji i pięknych przemian w przyrodzie, jakie następują po 21 czerwca i nocy świętojańskiej. Nasi przodkowie celebrowali Pełnię Koźlego Księżyca urządzając spotkania towarzyskie na łonie natury i planując przeróżne aktywności typowe dla wakacyjnych miesięcy. Burzowa Pełnia Księżyca może sprzyjać prorocznym snom, refleksjom nad sensem życia, planowaniu złożonych projektów na drugą część roku. W tym roku Pełnia Koźlego Księżyca nastąpi 3 lipca, czyli w znaku Koziorożca, co sugeruje nadejście wielu zmian i korzystnych dla większości z nas możliwości.

Lipcowa Pełnia 2022 r. zdaniem astrologów

W opinii astrologów nadchodząca pełnia to doskonała okazja do zadbania o swoje potrzeby, rozwój osobisty, zaufanie swojej własnej intuicji. Podobno tajemniczy i magiczny Burzowy Księżyc sprzyja szczególnie sprawom duchowym – przyjrzyjcie się koniecznie treści waszych snów, to w nich będziecie mogli znaleźć podpowiedzi na wiele nurtujących was problemów z życia codziennego. Pełnia Księżyca 3 lipca 2023 roku to czas przyjazny rozwiązywaniu konfliktów międzyludzkich oraz rozwijaniu szeroko pojętych kompetencji społecznych. Może warto w tym czasie pogodzić się z dawno nie widzianymi członkami rodziny albo zaplanować sobie negocjacje biznesowe?

Jak się szykować na Pełnię Koźlego Księżyca 3 lipca 2023?

Pełnia Księżyca w lipcu tego roku to czas doskonały dla zakochanych i osób w trwałych związkach, ale również tych, którzy szukają partnera/parterki, pragną namiętnego romansu. Jeśli jesteście na początku nowej znajomości, randka w czasie tej pełni może umocnić waszą relację, tymczasem związek par z dłuższym stażem wzniesie się na wyższy poziom: nabierzecie ochoty na eksperymenty w sypialni, będziecie z pasją okazywać sobie namiętne uczucia. Niestety Pełnia Koźlego Księżyca to czas dość niebezpieczny dla naszych organizmów – starajcie się dbać o swoje zdrowie, zrezygnujcie z intensywnych treningów, uważajcie podczas jazdy na rowerze czy biegania – łatwo będzie nabawić się trudnej do leczenia kontuzji. Burzowy Księżyc to czas, w którym będziemy narzekać z powodu przejściowych awarii sprzętu elektronicznego. Ten okres niestety charakteryzować się będzie spadkiem naszej koncentracji, rozkojarzeniem, zbyt emocjonalnym podchodzeniem do problemów. Uważajcie więc, prowadząc samochód w tym czasie, starajcie się znaleźć chwilę na odpoczynek w gronie rodziny i wiernych przyjaciół.

Lipcowa Pełnia Księżyca w tym roku jeden z czterech superksiężyców 2023, zjawisko na niebie będzie dobrze widocznie w większości miejsc na świecie. Podczas Pełni Koźlego Księżyca orbita srebrnego globu będzie znajdowała się najbliżej Ziemi, dlatego Księżyc będzie wyglądał niezwykle zjawiskowo – będzie większy i jaśniejszy niż ukazuje się nam zazwyczaj.

Kategorie Wpisu:

Tagi Wpisu:

Magia Miłość Karma Wróżka Wibracje domu Wróżby za darmo Znaki Zodiaku Astrologia Zaklęcia Magiczne Wróżby Żywioły Energetyka Ciekawostki

Autor:

Wróżbita Oskar

@saleos

Pasjonat współczesnej ezoteryki.

Utworzono:

2023-06-30 16:13:18

Edycja:

2023-07-31 18:13:50

Sprawdź też:

Inne wpisy kategorii Wszystkie wpisy Wszystkie kategorie Wszystkie Tagi

Materiały dostępne w Serwisie WrozbitaOskar.PL są bezpłatne, oraz chronione prawami autorskimi należącymi do Oskara Rybczyńskiego. Nie wyraża się zgody na kopiowanie - czyli kradzież treści zawartych na stronie w żadnym celu. Jeśli chcesz, możesz udostępnić linka do materiału, którym jesteś zainteresowany. Szanuj moją pracę.

Sprawdź teź

Współczesne porady na czary
Współczesne porady na czary
Czary to wyjście poza to, co wokół nas i spojrzenie na świat z perspektywy mistycyzmu, ogr...
- Czytaj dalej

energetyka-cmentarza
Energetyka cmentarza - czy jest się czego obawiać?
Zwyczaj obchodzenia święta zmarłych jest niemal tak stary, jak nasz świat. To dlatego dziś...
- Czytaj dalej

Księżyc w znaku Koziorożca
Księżyc w znaku Koziorożca
Co zapowiada Księżyc tranzytujący sobie tajemniczo przez znak Koziorożca? Co warto wiedzie...
- Czytaj dalej

Klucz wcielenia 8 (osiem)
Klucz wcielenia 8 (osiem)
Klucz Wcielenia zwany też czasem Liczbą Wcielenia to zbiór cennych wskazówek składających...
- Czytaj dalej

Droga życia 8
Droga życia 8 (osiem)
Droga Życia to cenny zbiór wskazówek, dzięki którym możemy poznać i lepiej zrozumieć nasze...
- Czytaj dalej

Wodnik znak zodiaku
Wodnik - charakter i osobowość, szczegółowy opis znaku zodiaku
Zodiakalny Wodnik to myśliciel, który nie ogranicza swojej kreatywności żadnymi zasadami....
- Czytaj dalej

Księżyc w znaku Raka
Księżyc w znaku Raka
Czy warto interesować się aktualnym położeniem Księżyca w znakach zodiaku? Zdecydowanie ta...
- Czytaj dalej

Pełnia Koźlego Księżyca 13 lipca 2022r.
Pełnia Koźlego Księżyca 13 lipca 2022r.
Zdaniem wielu osób lipiec to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku - kojarzymy go z okr...
- Czytaj dalej

Runa Gebo
Runa Gebo - znaczenie
Runa Gebo symbolizuje właściwie to wszystko, co większość ludzi postrzega jako szczęście o...
- Czytaj dalej

Choroby w Tarocie
Zdrowie i choroby w Tarocie
Zdrowie w Tarocie Z rożnych metod dywinacyjnych można odczytać stan Twojego zdrowia? Dz...
- Czytaj dalej

Karta Świat
Karta Horoskop Dnia 25 08 2018r. Nauka Tarota - Arkan XXI Świat
Dzisiaj przed Państwem karta Świata, Wszechświata. Arkan XXI Wielkich Tajemnic Tarota....
- Czytaj dalej

Gwiazdozbiór Bliźniąt
Gwiazdozbiór Bliźniąt - Kastor i Polluks
Czy wiesz, że astrologiczne bliźnięta mają imiona? To Kastor i Polluks, mitologiczne posta...
- Czytaj dalej

Numerologiczna dziewiątka 9
Numerologiczna dziewiątka 9
Symboliczne znaczenie cyfry dziewięć Dziewiątka zamyka podstawową skalę numerologiczną,...
- Czytaj dalej

Pierwszy dom astrologiczny
I Dom Astrologiczny
Co charakteryzuje I dom astrologiczny? I dom astrologiczny należy do domów kardynalnych...
- Czytaj dalej

amulet który da Ci szczęście
Jak wybrać amulet przynoszący szczęście?
Czy zastanawiałeś/aś się kiedyś jak wybrać amulet przynoszący szczęście? Czym się kierować...
- Czytaj dalej

Logowanie

Zaloguj z:

lub

Rejestracja

Bezpieczne płatności dzięki Stripe zapłacisz:

Info: Zapłacisz także automatycznym, szybkim przelewem online i BLIKIEM dzięki integracji z PayNow