Sierpień najczęściej kojarzy nam się ze środkiem lata, żniwami, czy też obfitością sezonowych warzyw i owoców. Tymczasem warto pamiętać, że wielkimi krokami zbliża się do nas ósma pełnia w tym roku, czyli Pełnia Księżyca Jesiotrów. To niezwykłe zjawisko na niebie w roku 2022 przypadnie w dniu 12 sierpnia, zaś jego punkt kulminacyjny to godzina 3:36. Skąd wzięła się nazwa sierpniowej Pełni Księżyca? Jak najlepiej się na nią przygotować? Odpowiedzi na te i podobne pytania znajdziecie
w poniższym artykule.

Sierpniowa Pełnia Księżyca - oto jej popularne nazwy

Określenia dotyczące sierpniowej Pełni Księżyca wywodzą się podobnie jak te w innych miesiącach od plemienia północnoamerykańskich Indian. Pełnię księżyca w sierpniu najczęściej nazywa się Księżycem Jesiotrów bowiem w tym właśnie miesiącu w jeziorach oraz rzekach Ameryki Północnej miały pojawiać się ogromne ilości tych ryb słodkowodnych. Warto jednak wiedzieć, że sierpniowa pełnia nosi jeszcze inne, nieco mniej znane nazwy np. w Wielkiej Brytanii znana jest jako Pełnia Zielonej Kukurydzy, czy Pełnia Zbożowa - przypada w okresie przygotowań do zbioru kukurydzy i zbóż. W literaturze można trafić także na określenie Pełni Księżyca w sierpniu – Pełnia Czerwona, co jest nawiązaniem do koloru wieczornego nieba, jakie jest typowe dla pory późnego lata.

Pełnia Księżyca Jesiotrów - zdarzenia i rytuały

Pełnia Księżyca Jesiotrów to od dawien dawna okres kojarzący się z celebracją późnego lata, jak również okazjami do wdzięczności za to, co posiadamy i skąd pochodzimy. Sierpniowa Pełnia Księżyca to synonim wolności, maksimum naszego ludzkiego potencjału, optymalna pora na realizację marzeń. W roku 2022 Pełnia Księżyca Jesiotrów przypadnie z 11 na 12 sierpnia, zaś jej kulminacyjnym momentem będzie godzina 3:36. Jeśli tylko będziecie mieli taką możliwość, warto wybrać się poza miasto i z dala od wszelkich świateł podziwiać to niesamowite zjawisko na niebie, jakim jest Pełnia Księżyca Jesiotrów. Pomocne przy obserwacji wyjątkowego Srebrnego Globu w sierpniu 2022 będą lornetka albo luneta.

Sierpniowa Pełnia 2022 r. zdaniem astrologów

Pełnia Księżyca Jesiotrów to według doświadczonych specjalistów z zakresu ezoteryki doskonały czas na wypoczynek, zatrzymanie się w codziennym biegu, docenienie tego dobra, które wydarzyło się w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Sierpniowa Pełnia 2022 roku okres, kiedy szczególnie warto zadbać o spokój duszy i pielęgnować swoje ciało. W tym okresie powinno się znaleźć również czas na spędzanie miłych chwil w towarzystwie partnera, partnerki i ukochanej rodziny. Postarajmy się docenić piękno letniej przyrody, cud narodzin, tajemnice cyklu dojrzewania warzyw i owoców.

Co może oznaczać Pełnia Księżyca Jesiotrów dla poszczególnych znaków zodiaku?

Wodnik – Jesiotrowy Księżyc upłynie Ci pod znakiem miłości. Wodniki w stałych związkach będą skłonne do namiętnych uniesień oraz planowania romantycznych randek na leśnej polanie czy na plaży o zachodzie słońca.

Ryby – Podczas Pełni Księżyca Jesiotrów w tym roku Ryby będą bardzo emocjonalne, wrażliwe, chętne do komunikacji bez przemocy i asertywnego wyrażania swoich pragnień. W tym czasie warto byście zadbały Ryby o swoje zdrowie, znalazły czas na trening sportowy albo nawet jakiś wakacyjny wyjazd.

Baran – Sierpień zwłaszcza w okresie Pełni Księżyca Jesiotrów wpłynie na kreatywność i pomysłowość tego znaku zodiaku. Do głosu dojdzie wewnętrzne dziecko, które jest w każdej osobie spod znaku Barana, dlatego Barany będą optymistycznie spoglądały w przyszłość, niewinnie rozmawiały z nowo poznanymi ludźmi.

Byk – W tym czasie warto poświęcić swój cenny czas na pielęgnowanie przyjaźni, romantyczne spotkania ze swoją drugą połową. Wszystko wskazuje na to, że Pełnia Księżyca w sierpniu 2022 roku będzie dla Byków momentem przełomowym – szykuje się nowy związek, awans w pracy, a może nagła wiadomość o powiększeniu rodzinki.

Bliźnięta – Pełnia Księżyca Jesiotrów to w przypadku Bliźniąt doskonała okazja na szczerą rozmową z najbliższymi, pokazanie im, że są naprawdę ważni. Podobno w czasie Sierpniowej Pełni Księżyca Bliźnięta stają się uroczo sentymentalne, romantyczne, ufne niczym niewinne dzieci.

Rak – Podczas Pełni Księżyca Jesiotrów Raki powinny być wierne swoim ideałom, spełniać swoje marzenia, realizować twórcze projekty. Sierpniowy Księżyc w Pełni sprawi, że Raki będą emocjonalne, otwarte na nowe znajomości, a jednocześnie bardzo racjonalne.

Lew – Pełnia Księżyca Jesiotrów w tym roku sprawi, że otoczenie dostrzeże pracowitość Lwów, ich ukrytą mądrość. W tym czasie warto błyszczeć swoją wiedzą, dzielić się z otoczeniem dobrą energią, która będzie otaczać Lwy i emanować cudownie na inne znaki zodiaku.

Panna – Pełnia Księżyca w sierpniu 2022 r. to znak, że Panny powinny wreszcie wzmocnić poczucie własnej wartości, oczyścić swoje dusze i ciała ze zgubnych wpływów, pokonać uciążliwe i niezdrowe nałogi np. palenie papierosów.

Waga - Pełnia Księżyca Jesiotrów to czas sprzyjający koncentracji uwagi dla Wag. W tym okresie należy uważnie przyjrzeć się osobom ze swojego otoczenia, ocenić obiektywnie kto, jest Wagom życzliwy, a kto tylko sprawia dobre wrażenie.

Skorpion - Drogie Skorpiony niech Pełnia Księżyca Jesiotrów będzie dla Was motywacją do nowych zmian, okazją do sprawiania sobie małych, ale uroczo miłych przyjemności. Sukces i sława będą o krok od Skorpionów, warto dobrze przeżyć cały sierpień 2022 roku.

Strzelec – W czasie Pełni Księżyca Jesiotrów Strzelce zaczną marzyć o jakiejś dalekiej podróży. Ich dusze i ciała będą potrzebowały chociaż chwili wytchnienia po trudach w pracy, warto pomyśleć o choćby kilkudniowych wyjeździe w tropiki.

Koziorożec – Pełnia Księżyca Jesiotrów będzie sprzyjała Waszej kreatywności, pozwoli Wam całkiem nieoczekiwanie znaleźć wyjście z kłopotów finansowych. To również odpowiednia pora na podejmowanie ważnych życiowych decyzji, słuchanie swojego wewnętrznego głosu. Zachowanie równowagi i praca nad słabościami to klucz do sukcesu Koziorożców jeszcze w sierpniu tego roku.

Jak się szykować na Pełnię Księżyca Jesiotrów w sierpniu 2022 r.?

Pełnia Księżyca Jesiotrów 2022 r. symbolizuje odpuszczenie, przebaczenie, wyzbycie się negatywnych przekonań. W tym okresie warto pomyśleć o trudnych doświadczeniach ostatnich miesięcy, nauczyć się podchodzić do trudności jako do szansy na przeprowadzenie ważnych życiowych zmian. Pełnia Księżyca w sierpniu tego roku zwiększa szanse na powodzenie ważnych dla Was projektów. Dlatego warto zacząć już finalizować je już kilka dni przed 12 sierpnia np. 8 dnia tego letniego miesiąca. W wigilię Pełni Księżyca Jesiotrów warto przycinać w ogrodzie pozostałości po zeschniętych łodygach i wypielonych chwastach. Pełnia Księżyca Jesiotrów to zdecydowanie czas odpoczynku od wszelkich prac ogrodowych, zawczasu zadbajcie więc o obfite podlanie roślin ogrodowych takich jak: azalie, młode magnolie, różaneczniki, pierisy, jak również krzewów, które właśnie wtedy wiązać będą pąki kwiatowe na przyszłą wiosnę.

Kategorie Wpisu:

Tagi Wpisu:

Magia Miłość Karma Wróżka Wibracje domu Znaki Zodiaku Sennik Astrologia Zaklęcia Magiczne Wróżby Żywioły Energetyka Ciekawostki

Autor:

Wróżbita Oskar

@saleos

Pasjonat współczesnej ezoteryki.

Utworzono:

2022-08-08 22:02:58

Edycja:

2022-09-05 19:01:02

Sprawdź też:

Inne wpisy kategorii Wszystkie wpisy Wszystkie kategorie Wszystkie Tagi

Materiały dostępne w Serwisie WrozbitaOskar.PL są bezpłatne, oraz chronione prawami autorskimi należącymi do Oskara Rybczyńskiego. Nie wyraża się zgody na kopiowanie - czyli kradzież treści zawartych na stronie w żadnym celu. Jeśli chcesz, możesz udostępnić linka do materiału, którym jesteś zainteresowany. Szanuj moją pracę.

Sprawdź teź

Żywioł Wody
Żywioł Wody - znaczenie i charakterystyka
Żywiołowa woda, choć spokojna i cicha, ma w sobie moc zmieniania porządku świata. Podczas...
- Czytaj dalej

Ósmy dom astrologiczny
VIII Dom Astrologiczny
Co charakteryzuje VIII dom astrologiczny? Ósmy dom astrologiczny często bywa nazywany d...
- Czytaj dalej

tajemniczy-zamek-skryty-w-piekielnej-dolinie
Tajemniczy zamek skryty w Piekielnej Dolinie
W poszukiwaniu najbardziej magicznych miejsc w Polsce, warto wybrać się w malownicze Karko...
- Czytaj dalej

Zaćmienie Słońca 25 października 2022 r.
Zaćmienie Słońca 25 października 2022 r.
Nawet jeśli nie jesteście miłośnikami astronomii, z pewnością wiecie, że od dawien dawna z...
- Czytaj dalej

Droga życia 8
Droga życia 8 (osiem)
Droga Życia to cenny zbiór wskazówek, dzięki którym możemy poznać i lepiej zrozumieć nasze...
- Czytaj dalej

Las w Witkowicach
Las w Witkowicach i niewiarygodna historia zaginięcia
Czy cała dziewięcioosobowa grupa studentów mogła nagle zaginąć, nie pozostawiając po sobie...
- Czytaj dalej

Jedenasty dom astrologiczny
XI Dom Astrologiczny
Co charakteryzuje XI dom astrologiczny? Jedenasty dom astrologiczny to miejsce, w który...
- Czytaj dalej

Tradycje Sylwestrowe i Noworoczne
Tradycje Sylwestrowe i Noworoczne
Sylwester to ostatni dzień starego roku, a zarazem początek nowego. W astrologii jest to w...
- Czytaj dalej

Numerologiczna czwórka 4
Numerologiczna czwórka 4
Symboliczne znaczenie cyfry cztery Czy w opisach numerologicznych można znaleźć jakieś...
- Czytaj dalej

Rytuały na miłość
Rytuały na miłość... Gorzka historia za zgoda klientki
Rytuały na miłość - Gorzka historia nadużywania magii Rok temu pewna Pani poprosiła...
- Czytaj dalej

Ryby znak zodiaku
Znak zodiaku Ryby
Ryby - znak zodiaku szczegółowa charakterystyka osobowości Wrażliwość i intuicja, którą...
- Czytaj dalej

Pełnia Różowego Księżyca 24 kwietnia 2024 r.
Pełnia Różowego Księżyca 24 kwietnia 2024 r.
Kwiecień to dla wielu z nas jeden z najpiękniejszych miesięcy w ciągu roku. W tym czasie k...
- Czytaj dalej

Lew znak zodiaku
Lew - znak zodiaku, charakter, osobowość, pełen opis
Zodiakalny Lew jest bardzo aktywny i twórczy. Jeżeli zdecyduje się wejść na drogę sztuki,...
- Czytaj dalej

Pełnia Śnieżnego Księżyca 5 lutego 2023 r.
Pełnia Śnieżnego Księżyca 5 lutego 2023 r.
Miesiąc luty od wieków kojarzy nam się z przenikliwym zimnem, śniegiem, przednówkiem, ocze...
- Czytaj dalej

Pełnia Księżyca Jesiotrów 12 sierpnia 2022r.
Pełnia Księżyca Jesiotrów 12 sierpnia 2022 r.
Sierpień najczęściej kojarzy nam się ze środkiem lata, żniwami, czy też obfitością sezonow...
- Czytaj dalej

Logowanie

Zaloguj z:

lub

Rejestracja

Bezpieczne płatności dzięki Stripe zapłacisz:

Info: Zapłacisz także automatycznym, szybkim przelewem online i BLIKIEM dzięki integracji z PayNow