Już całkiem niedługo, bo 10 września będziemy świadkami ostatniej letniej Pełni Księżyca 2022 r., z punktem kulminacyjnym o godz. 11:58. Czy wiecie, że najczęściej określa się ją mianem Pełni Księżyca Plonów, choć jest dobrze znana również pod innymi określeniami? Zamiast narzekać, że tak szybko minęły wakacje i żyć wyłącznie wspomnieniami ostatnich trzech miesięcy, koniecznie przeczytajcie niniejszy tekst. Dzięki niemu przekonacie się, że zapowiadający jesienną porę Księżyc Plonów będzie przepiękny i być może przyniesie Wam życiowe zmiany, których już od dawna z utęsknieniem wypatrujecie.

Wrześniowa Pełnia Księżyca Plonów - inne nazwy

Pełnia Księżyca we wrześniu wykazuje ścisły związek z okresem letnio-jesiennej obfitości, więc od dawien dawna nazywana jest Pełnią Księżyca Plonów, Pełnią Żniwiarzy, Pełnią Zbiorów, a niekiedy również Kukurydzianą Pełnią. Jeśli interesujcie się fazami Księżyca w ciągu roku, zapewne wiecie, że pełnia występująca w 9 miesiącu roku znana jest w literaturze również pod innymi, nieco mniej oczywistymi określeniami np. Pełnia Jęczmiennego Księżyca, Pełnia Orzechowego Księżyca, Pełnia Śpiewającego Księżyca, Pełnia Wina, czy nawet Pełnia Księżycowego Ciastka. Jak nietrudno się domyślić, każda z tych nazw wykazuje jakiś związek z porą zbiorów, obfitości owoców, warzyw, zbóż, albo też stanowi ciekawe odwołanie do jakiejś tradycji, czy też kodu kulturowego np. Pełnia Kukurydzianego Księżyca to tradycyjne miano Srebrnego Globu we wrześniu używane przez Amerykanów na pamiątkę Indian obchodzących w tym czasie święto zbiorów kukurydzy właśnie.

Zdarzenia i rytuały związane są z Pełnią Księżyca Plonów

Pełnia Księżyca Plonów była dla naszych przodków czasem na odpoczynek po intensywnym czasie żniw, okazją do radowania się z plonów, ale też porą odpowiednią na refleksje, pewne podsumowania. Starożytni Egipcjanie kojarzyli sobie wrześniową Pełnię Księżyca przede wszystkim z nadchodzącą porą deszczową, co więcej wierzyli, że Księżyc w tym czasie przyświeca naprawdę mocno, by ułatwić im zbiór plonów przed jesiennym załamaniem pogody. Intrygujące są też zapiski na temat rytuałów typowych dla Czirokezów w okresie Pełni Księżyca Żniw. Podobno mieli on w zwyczaju zbierać wszelkiego rodzaju orzechy, aby upiec z nich słodki i pożywny chleb orzechowy, który składali w ofierze Matce Ziemi za jej hojność dostarczaniu żywności dla zwierząt i ludzi. Z kolei w Chinach po dziś dzień Pełnia Księżyca w miesiącu wrześniu to uroczyste preludium do niezwykłego Święta Środka Jesieni. W tym czasie Chińczycy mają w zwyczaju ucztować w otoczeniu rodziny i przyjaciół, na każdym rogu ulicy rozpalać festiwalowe latarnie. Z Pełnią Księżyca Plonów w Chinach związana jest również tradycja pieczenia specjalnych ciasteczek wypełnionych pastą ze słodkiej fasoli, lub pastą z nasion lotosu, które nazywane są Mooncakes ,,Ciasteczkami Księżycowymi”.

Czy Srebrny Glob będzie dobrze widoczny w tegoroczną wrześniową pełnię? Zdaniem uczonych wiele wskazuje na to, że w całej okazałości to zjawisko astronomiczne będzie widoczne o godz. 11:58, co więcej nawet bez konieczności użycia teleskopu, czy innych profesjonalnych urządzeń do obserwacji nieba. Jeśli więc tylko będziecie mieli czas i ochotę, warto wybrać się 10 września gdzieś za miasto, by tam z dala od sztucznych świateł cieszyć się wyjątkowym blaskiem Pełni Księżyca Plonów 2022 r.

Co o wrześniowej Pełni Księżyca Plonów mówią astrologowie?

Wrześniowa Pełnia Księżyca to okres pełen modyfikacji, obfitujący w wiele sprzeczności. Zdaniem astrologów ludzie w tym właśnie czasie są szczególnie chętni do nawiązywania nowych znajomości, wzrasta w nich pożądanie seksualne. W okresie Pełni Księżyca Plonów mamy tendencję do podejmowania wielu ważnych decyzji, stajemy się bardziej kreatywni, wzrasta liczba unikalnych pomysłów i artystycznych wizji, innowacyjnych projektów. Specjaliści w zakresie ezoteryki radzą, by wrześniowa Pełnia Księżyca była dla nas czasem refleksji, powolnego przestawiania się na jesienny tryb życia. Z drugiej strony zaleca się podejmowanie nowych i twórczych aktywności, może znalezienie jakiegoś hobby podnoszącego nas na duchu w ponurych i zimnych miesiącach u kresu tego roku.

Pełnia Księżyca Plonów 2022 r. - jak się na nią przygotować?

Pełnia Księżyca przypadająca 10 września 2022 r. dla większości z nas będzie zwiastunem dobrych wiadomości, choć dla niektórych może upłynąć pod znakiem bezsenności, jakiegoś trudnego do wytłumaczenia rozdrażnienia, a nawet chwilowego rozdwojenia jaźni. Pełnia Księżyca Plonów to bez wątpienia szczególny okres w roku - dlatego spędzać ją uroczyście, w gronie najbliższych nam osób. Księżyc w Pełni Żniw znany jest dobrze ze swojej tajemniczej mocy rozwiązywania sporów, wybaczania sobie wyrządzonych dawno krzywd. Warto wykorzystać jego niebieski, kojący blask do poprawy komunikacji z naszym otoczeniem. Jeśli tylko macie okazję, wybierzcie się w Pełnię Księżyca Plonów na jakieś spotkanie towarzyskie. Pełnia Srebrnego Globu we wrześniu u niektórych osób może powodować problemy z koncentracją i utrudniać krzepliwość krwi, z tego względu odradza się w tym czasie np. kierowanie samochodem, czy poddawanie się zabiegom operacyjnym. Wigilia Pełni Księżyca Plonów to idealna pora na zbiory z rabat kapusty do kiszenia oraz szczepienia pniaków mikoryzą np. maślaków, borowików, czy koźlarzy. W czasie samej pełni należy powstrzymać się od wszelkich prac ogrodniczych, wyjątkiem jest tutaj podlewanie ogrodu. Z kolei w dniach 11 i 12 września br. warto zająć się zbiorem winogron i nastawić je na wino; to również odpowiednia pora na zbiór malin
i przygotowanie z nich świeżo wytłoczonego, zdrowego soku.

Kategorie Wpisu:

Tagi Wpisu:

Magia Miłość Karma Wróżka Wibracje domu Znaki Zodiaku Sennik Astrologia Zaklęcia Magiczne Wróżby Żywioły Energetyka Ciekawostki

Autor:

Wróżbita Oskar

@saleos

Pasjonat współczesnej ezoteryki.

Utworzono:

2022-09-05 19:25:14

Edycja:

2022-10-07 17:29:41

Sprawdź też:

Inne wpisy kategorii Wszystkie wpisy Wszystkie kategorie Wszystkie Tagi

Materiały dostępne w Serwisie WrozbitaOskar.PL są bezpłatne, oraz chronione prawami autorskimi należącymi do Oskara Rybczyńskiego. Nie wyraża się zgody na kopiowanie - czyli kradzież treści zawartych na stronie w żadnym celu. Jeśli chcesz, możesz udostępnić linka do materiału, którym jesteś zainteresowany. Szanuj moją pracę.

Sprawdź teź

Gwiazdozbiór byka
Gwiazdozbiór Byka
Biały byk uwiódł Europę, córkę fenickiego króla, aby następnie zabrać ją na Kretę i wyjawi...
- Czytaj dalej

szczere-znaki-zodiaku
Szczere znaki zodiaku i te, którym lepiej nie ufać!
Z niektórymi cechami już się rodzimy. Często chcemy nad sobą pracować, starać się zmienić...
- Czytaj dalej

Jedenasty dom astrologiczny
XI Dom Astrologiczny
Co charakteryzuje XI dom astrologiczny? Jedenasty dom astrologiczny to miejsce, w który...
- Czytaj dalej

Runa Fehu
Runa Fehu - znaczenie
Runa Fehu oznaczała będzie duże pieniądze. Warto ją zawsze przy sobie nosić ponieważ przyc...
- Czytaj dalej

Strzelec znak zodiaku
Strzelec - znak zodiaku - opis
Zodiakalny Strzelec słynie ze swojego zamiłowania do ciągłych przygód, silnych emocji i pa...
- Czytaj dalej

Pełnia Robaczego Księżyca 25 marca 2024 r.
Pełnia Robaczego Księżyca 25 marca 2024 r.
Marzec to dla wielu z nas miesiąc zwiastujący wiele zmian, pełen sprzeczności, upływający...
- Czytaj dalej

Kolory świec i ich działanie
Kolory świec i ich działanie
By odprawiany rytuał mógł przynieść oczekiwane rezultaty należy się do niego odpowiednio p...
- Czytaj dalej

zamek-bydlin-nieopodal-cmentarza-i-wzniesien-jurajskich
Zagadkowe ruiny zamku Bydlin nieopodal cmentarza i wzniesień jurajskich
Czy zdarzyło wam się kiedyś zwiedzić ruiny zamku o nie do końca jasnej historii, położone...
- Czytaj dalej

Runa Othala
Runa Othala - znaczenie
Na początku wartym zwrócenia jest sama nazwa Runy Othala. Wiele osób używa piśmiennictwa O...
- Czytaj dalej

Księżyc w znaku Wodnika
Księżyc w znaku Wodnika
Dlaczego warto zainteresować się aktualnym położeniem Księżyca w znakach Zodiaku? Dzięki t...
- Czytaj dalej

Współczesne porady na czary
Współczesne porady na czary
Czary to wyjście poza to, co wokół nas i spojrzenie na świat z perspektywy mistycyzmu, ogr...
- Czytaj dalej

Drzewa w ezoteryce
Znaczenie drzew w kulturze i tradycji ezoterycznej
Drzewa od dawien są pełne symboliki, uważane za istoty pełne ukrytych znaczeń, posiadające...
- Czytaj dalej

Arkan 0 Tarot
Karta Głupiec / Wędrowiec / Błazen co oznacza w Tarocie?
Wyruszamy w podróż, idziemy gotowi - dzisiaj poznany jedną dwudziestą drugą, aby dojść do...
- Czytaj dalej

Droga życia 8
Droga życia 8 (osiem)
Droga Życia to cenny zbiór wskazówek, dzięki którym możemy poznać i lepiej zrozumieć nasze...
- Czytaj dalej

Nowy Rok zwyczaje
Nowy Rok i zwyczaje z minionych wieków, a nawet tysiącleci
Raz do roku kiedy minie już przesilenie zimowe i święta Bożego Narodzenia, hucznie żegnamy...
- Czytaj dalej

Logowanie

Zaloguj z:

lub

Rejestracja

Bezpieczne płatności dzięki Stripe zapłacisz:

Info: Zapłacisz także automatycznym, szybkim przelewem online i BLIKIEM dzięki integracji z PayNow