Już całkiem niedługo, bo 10 września będziemy świadkami ostatniej letniej Pełni Księżyca 2022 r., z punktem kulminacyjnym o godz. 11:58. Czy wiecie, że najczęściej określa się ją mianem Pełni Księżyca Plonów, choć jest dobrze znana również pod innymi określeniami? Zamiast narzekać, że tak szybko minęły wakacje i żyć wyłącznie wspomnieniami ostatnich trzech miesięcy, koniecznie przeczytajcie niniejszy tekst. Dzięki niemu przekonacie się, że zapowiadający jesienną porę Księżyc Plonów będzie przepiękny i być może przyniesie Wam życiowe zmiany, których już od dawna z utęsknieniem wypatrujecie.

Wrześniowa Pełnia Księżyca Plonów - inne nazwy

Pełnia Księżyca we wrześniu wykazuje ścisły związek z okresem letnio-jesiennej obfitości, więc od dawien dawna nazywana jest Pełnią Księżyca Plonów, Pełnią Żniwiarzy, Pełnią Zbiorów, a niekiedy również Kukurydzianą Pełnią. Jeśli interesujcie się fazami Księżyca w ciągu roku, zapewne wiecie, że pełnia występująca w 9 miesiącu roku znana jest w literaturze również pod innymi, nieco mniej oczywistymi określeniami np. Pełnia Jęczmiennego Księżyca, Pełnia Orzechowego Księżyca, Pełnia Śpiewającego Księżyca, Pełnia Wina, czy nawet Pełnia Księżycowego Ciastka. Jak nietrudno się domyślić, każda z tych nazw wykazuje jakiś związek z porą zbiorów, obfitości owoców, warzyw, zbóż, albo też stanowi ciekawe odwołanie do jakiejś tradycji, czy też kodu kulturowego np. Pełnia Kukurydzianego Księżyca to tradycyjne miano Srebrnego Globu we wrześniu używane przez Amerykanów na pamiątkę Indian obchodzących w tym czasie święto zbiorów kukurydzy właśnie.

Zdarzenia i rytuały związane są z Pełnią Księżyca Plonów

Pełnia Księżyca Plonów była dla naszych przodków czasem na odpoczynek po intensywnym czasie żniw, okazją do radowania się z plonów, ale też porą odpowiednią na refleksje, pewne podsumowania. Starożytni Egipcjanie kojarzyli sobie wrześniową Pełnię Księżyca przede wszystkim z nadchodzącą porą deszczową, co więcej wierzyli, że Księżyc w tym czasie przyświeca naprawdę mocno, by ułatwić im zbiór plonów przed jesiennym załamaniem pogody. Intrygujące są też zapiski na temat rytuałów typowych dla Czirokezów w okresie Pełni Księżyca Żniw. Podobno mieli on w zwyczaju zbierać wszelkiego rodzaju orzechy, aby upiec z nich słodki i pożywny chleb orzechowy, który składali w ofierze Matce Ziemi za jej hojność dostarczaniu żywności dla zwierząt i ludzi. Z kolei w Chinach po dziś dzień Pełnia Księżyca w miesiącu wrześniu to uroczyste preludium do niezwykłego Święta Środka Jesieni. W tym czasie Chińczycy mają w zwyczaju ucztować w otoczeniu rodziny i przyjaciół, na każdym rogu ulicy rozpalać festiwalowe latarnie. Z Pełnią Księżyca Plonów w Chinach związana jest również tradycja pieczenia specjalnych ciasteczek wypełnionych pastą ze słodkiej fasoli, lub pastą z nasion lotosu, które nazywane są Mooncakes ,,Ciasteczkami Księżycowymi”.

Czy Srebrny Glob będzie dobrze widoczny w tegoroczną wrześniową pełnię? Zdaniem uczonych wiele wskazuje na to, że w całej okazałości to zjawisko astronomiczne będzie widoczne o godz. 11:58, co więcej nawet bez konieczności użycia teleskopu, czy innych profesjonalnych urządzeń do obserwacji nieba. Jeśli więc tylko będziecie mieli czas i ochotę, warto wybrać się 10 września gdzieś za miasto, by tam z dala od sztucznych świateł cieszyć się wyjątkowym blaskiem Pełni Księżyca Plonów 2022 r.

Co o wrześniowej Pełni Księżyca Plonów mówią astrologowie?

Wrześniowa Pełnia Księżyca to okres pełen modyfikacji, obfitujący w wiele sprzeczności. Zdaniem astrologów ludzie w tym właśnie czasie są szczególnie chętni do nawiązywania nowych znajomości, wzrasta w nich pożądanie seksualne. W okresie Pełni Księżyca Plonów mamy tendencję do podejmowania wielu ważnych decyzji, stajemy się bardziej kreatywni, wzrasta liczba unikalnych pomysłów i artystycznych wizji, innowacyjnych projektów. Specjaliści w zakresie ezoteryki radzą, by wrześniowa Pełnia Księżyca była dla nas czasem refleksji, powolnego przestawiania się na jesienny tryb życia. Z drugiej strony zaleca się podejmowanie nowych i twórczych aktywności, może znalezienie jakiegoś hobby podnoszącego nas na duchu w ponurych i zimnych miesiącach u kresu tego roku.

Pełnia Księżyca Plonów 2022 r. - jak się na nią przygotować?

Pełnia Księżyca przypadająca 10 września 2022 r. dla większości z nas będzie zwiastunem dobrych wiadomości, choć dla niektórych może upłynąć pod znakiem bezsenności, jakiegoś trudnego do wytłumaczenia rozdrażnienia, a nawet chwilowego rozdwojenia jaźni. Pełnia Księżyca Plonów to bez wątpienia szczególny okres w roku - dlatego spędzać ją uroczyście, w gronie najbliższych nam osób. Księżyc w Pełni Żniw znany jest dobrze ze swojej tajemniczej mocy rozwiązywania sporów, wybaczania sobie wyrządzonych dawno krzywd. Warto wykorzystać jego niebieski, kojący blask do poprawy komunikacji z naszym otoczeniem. Jeśli tylko macie okazję, wybierzcie się w Pełnię Księżyca Plonów na jakieś spotkanie towarzyskie. Pełnia Srebrnego Globu we wrześniu u niektórych osób może powodować problemy z koncentracją i utrudniać krzepliwość krwi, z tego względu odradza się w tym czasie np. kierowanie samochodem, czy poddawanie się zabiegom operacyjnym. Wigilia Pełni Księżyca Plonów to idealna pora na zbiory z rabat kapusty do kiszenia oraz szczepienia pniaków mikoryzą np. maślaków, borowików, czy koźlarzy. W czasie samej pełni należy powstrzymać się od wszelkich prac ogrodniczych, wyjątkiem jest tutaj podlewanie ogrodu. Z kolei w dniach 11 i 12 września br. warto zająć się zbiorem winogron i nastawić je na wino; to również odpowiednia pora na zbiór malin
i przygotowanie z nich świeżo wytłoczonego, zdrowego soku.

Kategorie Wpisu:

Tagi Wpisu:

Magia Miłość Karma Wróżka Wibracje domu Znaki Zodiaku Sennik Astrologia Zaklęcia Magiczne Wróżby Żywioły Energetyka Ciekawostki

Autor:

Wróżbita Oskar

@saleos

Pasjonat współczesnej ezoteryki.

Utworzono:

2022-09-05 19:25:14

Edycja:

2022-10-07 17:29:41

Sprawdź też:

Inne wpisy kategorii Wszystkie wpisy Wszystkie kategorie Wszystkie Tagi

Materiały dostępne w Serwisie WrozbitaOskar.PL są bezpłatne, oraz chronione prawami autorskimi należącymi do Oskara Rybczyńskiego. Nie wyraża się zgody na kopiowanie - czyli kradzież treści zawartych na stronie w żadnym celu. Jeśli chcesz, możesz udostępnić linka do materiału, którym jesteś zainteresowany. Szanuj moją pracę.

Sprawdź teź

Archanioł Azrael
Archanioł Azrael
Znaczenie imienia Azrael Archanioł Azrael nazywany jest w islamie Aniołem Przejścia, An...
- Czytaj dalej

Księżyc w znaku Panny
Księżyc w znaku Panny
Co się zmienia w naszym życiu, kiedy Księżyc tranzytuje przez kolejne znaki? Jak dobrze si...
- Czytaj dalej

Rok osobisty 6 (szósty)
Rok osobisty 6 (szósty)
Opis Roku Osobistego to jedna z najcenniejszych wskazówek, jakie możemy wykorzystywać do r...
- Czytaj dalej

wróżby andrzejkowe
Wróżby andrzejkowe - co zmieniło się przez lata?
Andrzejkowe wróżby kojarzą nam się głównie z laniem wosku i odczytywaniem przyszłości z je...
- Czytaj dalej

Gwiazdozbiór Skorpiona
Gwiazdozbiór Skorpiona - Pojedynek Skorpiona z Orionem
Gwiazdozbiór Skorpiona rozpoznawany był już 5 tysięcy lat temu. Od tamtego czasu jego nazw...
- Czytaj dalej

Strzelec znak zodiaku
Strzelec - znak zodiaku - opis
Zodiakalny Strzelec słynie ze swojego zamiłowania do ciągłych przygód, silnych emocji i pa...
- Czytaj dalej

Rok osobisty 5 (piąty)
Rok osobisty 5 (piąty)
Znajomość opisu Roku Osobistego to cenna wiedza, którą warto wykorzystać do planowania swo...
- Czytaj dalej

Runa Mannaz
Runa Mannaz - znaczenie
Runa Mannaz Runa Mannaz opowiada o człowieku takim, jak my wszyscy. Chociaż każdy z nas...
- Czytaj dalej

Archanioł Haniel
Archanioł Haniel
Znaczenie imienia Haniel Archanioł Haniel to w tradycji judaistycznej jeden z najważnie...
- Czytaj dalej

diament
Diament znaczenie i charakterystyka
Diament - charakterystyka Czy wiesz, że diament jest najczystszą formą węgla? Diament t...
- Czytaj dalej

Pełnia Księżyca Plonów 21 września 2021
Pełnia Księżyca Plonów 21 września 2021
Pełnia Księżyca Plonów to przepiękny i świętowany już przez dawnych Indian czas szeroko po...
- Czytaj dalej

Skorpion znak zodiaku
Skorpion - znak zodiaku charakterystyka
Skorpion znak zodiaku charakterystyka, charakter Uważa się, że Skorpion to najbardziej...
- Czytaj dalej

Gwiazda w Tarocie
Znaczenie karty Gwiazdy w kontekście dnia 26 08 2018r.
Dzisiaj przed Państwem karta Gwiazdy. "Córka Nieboskłonu" Arkan XVII Wielkich Tajemnic Tar...
- Czytaj dalej

Runa Kenaz
Runa Kenaz - znaczenie
Runa Kenaz symbolizuje zazwyczaj działanie pełne otwartości i kreatywności. Praca i nauka...
- Czytaj dalej

Dzień urodzenia 4 (cztery)
Dzień urodzenia 4 (cztery)
Dzień Urodzenia związany z tzw. ,,Liczbą Podświadomości” to zbiór bardzo cennych informacj...
- Czytaj dalej

Logowanie

Zaloguj z:

lub

Rejestracja

Bezpieczne płatności dzięki Stripe zapłacisz:

Info: Zapłacisz także automatycznym, szybkim przelewem online i BLIKIEM dzięki integracji z PayNow