Marzec to dla wielu z nas miesiąc zwiastujący wiele zmian, pełen sprzeczności, upływający pod znakiem nadchodzącej wiosny i powrotu do wielu aktywności na świeżym powietrzu. Warto pamiętać, że w tym roku 25 marca o godzinie 3:00 nad ranem będziemy świadkami niezwykłego zjawiska jakim jest Pełnia Robaczego Księżyca. Co szczególnego czeka nas w tym czasie? Dlaczego pełnia w marcu nazywana jest właśnie Robaczym Księżycem? Zapraszamy lektury tego artykułu, w którym odpowiadamy na te i podobne pytania.

Marcowa Pełnia Księżyca - jej popularne nazwy

Pełnia Księżyca przypadająca w marcu tradycyjnie zgodnie z almanachem rdzennych Amerykanów nazywana jest Robaczym Księżycem. Stanowi to nawiązanie do okresu, kiedy obserwujemy wiosenne roztopy śniegu, ziemia staje się bardziej miękka, spulchniona i zaczynają wyłaniać się z niej dżdżownice. Okazuje się jednak, że Pełnia Robaczego Księżyca to nie jedyna nazwa, pod którą znana jest pełnia w marcu. W literaturze przedmiotu znajdziemy informację, że marcowa pełnia bywa też czasem określana mianem Księżyca Wrony (od aktywnych na wiosnę wron), Księżycem Skorupy Śnieżnej (nawiązanie to zmian w przyrodzie związanych z topnieniem i zamarzaniem pokrywy śnieżnej); czy też Księżycem Soku (odniesienie do produkcji soków przez drzewa klonowe). Pełnia Robaczego Księżyca ma też dosyć oryginalne, inne nazwy, którymi posługiwali się dawni Celtowie – a mianowicie: Księżyc Wiatru, Księżyc Pługa, Czysty Księżyc – wszystkie te określenia nawiązują do zmian w pogodzie zwiastujących zmianę pory roku na wiosenną. Pierwsza Pełnia Księżyca przypadająca 21 marca lub później służy też tradycyjnie do określania daty Wielkanocy w danym roku. Dlatego Pełnię Robaczego Księżyca przypadającą w tym roku 25 marca można również określać mianem Pełni Paschalnej lub Księżyca Paschalnego.

Pełnia Robaczego Księżyca - wierzenia i rytuały

Pełnia Robaczego Księżyca to od dawien dawna symbol nadejścia wiosny, czas kojarzony z intensywnymi pracami rolniczymi, okresem odnowy, wzrostu, transformacji, pozbycia się smutnego nastroju. Robaczy Księżyc to doskonała okazja do osobistej przemiany, uwolnienia się od dawnych, złych przyzwyczajeń, trenowania nowych nawyków. Pełnia Robaczego Księżyca przypomina o tajemnicach Matki Natury, stanowi przypomnienie, że warto szukać równowagi życiowej, radować się pięknem wiosennych oznak, szukać cierpliwie harmonii pomiędzy naszym światem wewnętrznym i zewnętrznym. Robaczy Księżyc to czas wiosennych wyzwań, śmiałego podejmowania się nowych obowiązków, łączenia się z energią Księżyca. Zgodnie z przekazami naszych przodków marcowa Pełnia Księżyca bardzo sprzyja kontemplacji, rozwojowi osobistemu, szukaniu nowych sposobów na realizowania swoich twórczych projektów oraz trosce o sprawy rodzinne, zawodowe.

Pełnia Księżyca w marcu według astrologów

Pełnia Robaczego Księżyca 25 marca 2024 przypadnie w gwiazdozbiorze Panny
i ponieważ wzniesie się wysoko nad horyzont, to będzie sprawiała wrażenie, że Księżyc staje się większy niż zazwyczaj i przybiera pomarańczowy odcień. Zdaniem astrologów w tym okresie warto poświęcić trochę czasu na medytację w blasku Księżyca, zastanowić się nad symboliką jego odnowy, odnieść do pespektywy własnego życia. Pełnia Robaczego Księżyca sprzyja też rytuałom odcinania się od tego, co już nam nie służy, co jest naszym złym przyzwyczajeniem, destrukcyjną, stale nawracającą emocją. Może warto spróbować pozbyć się ich, zapisując je na papierze, potem spalić taką wizualizację w blasku Księżyca. Pomocne mogą okazać też oczyszczające kąpiele – z dodatkiem soli Epsom, olejku lawendowego i płatków róż.

Jak się szykować na Robaczą Pełnię Księżyca 2024 r.?

Warto mieć świadomość, że Pełnia Robaczego Księżyca 25 marca 2024 to wyjątkowy czas, kiedy nasz plany i działania powinny pozostawać w zgodzie ze zmianami w przyrodzie. W tym okresie można zestroić się z energią przyrody uprawiając pole, sadząc nasiona. Koniecznie spędzajmy więcej czasu na świeżym powietrzu – spacer na łonie natury doda nam pozytywnej energii oraz wiary w swoje możliwości, co więcej pozwoli wyzwolić uczucie wdzięczności, przypomnieć sobie o tajemnicy cykliczności życia. Jeśli interesujesz się rytuałami magicznymi, przygotuj sobie na Pełnię Robaczego Księżyca akcesoria takie jak, biała i zielona świeca, kartka papieru i coś do pisania, zapałki. Na kartce wypisz swoje intencje na najbliższy czas, wykonuj zadanie przy blasku białej świecy. Następnie trzymaj papier z zapisanymi intencjami nad płomieniem świecy zielonej – to pozwoli im się zamanifestować a następnie stać się rzeczywistością. Przygotowania do Pełni Robaczego Księżyca warto zacząć już 22 marca br. Jeśli przystąpisz do nich zregenerowany fizycznie, zrelaksowany i optymistycznie nastawiony, być może Pełnia Robaczego Księżyca pozwoli pozbyć się wielu problemów dnia codziennego, podsunie pomysły, jak dbać o swój rozwój, rozwinąć w sobie swój twórczy potencjał.

Kategorie Wpisu:

Tagi Wpisu:

Magia Miłość Karma Wróżka Wibracje domu Wróżby za darmo Znaki Zodiaku Astrologia Zaklęcia Magiczne Wróżby Żywioły Energetyka Ciekawostki

Autor:

Wróżbita Oskar

@saleos

Pasjonat współczesnej ezoteryki.

Utworzono:

2024-03-24 18:38:00

Edycja:

2024-04-23 16:12:47

Sprawdź też:

Inne wpisy kategorii Wszystkie wpisy Wszystkie kategorie Wszystkie Tagi

Materiały dostępne w Serwisie WrozbitaOskar.PL są bezpłatne, oraz chronione prawami autorskimi należącymi do Oskara Rybczyńskiego. Nie wyraża się zgody na kopiowanie - czyli kradzież treści zawartych na stronie w żadnym celu. Jeśli chcesz, możesz udostępnić linka do materiału, którym jesteś zainteresowany. Szanuj moją pracę.

Sprawdź teź

Dzień Anioła
Dzień Anioła
Dzień anioła i rytuały związane z jego obchodami Z czym najbardziej kojarzy się dzień 6...
- Czytaj dalej

świeczka dla zmarłego
Jak pomóc bliskim zmarłym?
Kiedy ktoś nam bliski umiera, poza niewyobrażalną pustką i tęsknotą za nim, pojawia się za...
- Czytaj dalej

Archanioł Raguel
Archanioł Raguel
Znaczenie imienia Raguel Archanioł Raguel uważany jest powszechnie za Anioła Sprawiedli...
- Czytaj dalej

Pełnia Koźlego Księżyca 13 lipca 2022r.
Pełnia Koźlego Księżyca 13 lipca 2022r.
Zdaniem wielu osób lipiec to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku - kojarzymy go z okr...
- Czytaj dalej

Klucz wcielenia 3 (trzy)
Klucz wcielenia 3 (trzy)
Czy znasz znaczenie swojego Klucza Wcielenia? Warto poznać opis charakteryzujący cyfrę sum...
- Czytaj dalej

Kadzidła
Kadzidła i ich rodzaje
Kadzidła doceniane są nie tylko w ezoteryce. Szeroki wybór zapachów i atmosfera, którą two...
- Czytaj dalej

Rok osobisty 8 (ósmy)
Rok osobisty 8 (ósmy)
Rok Osobisty to zbiór cennych wskazówek związanych z naszym portretem numerologicznym. War...
- Czytaj dalej

Archanioł Chamuel
Archanioł Chamuel
Znaczenie imienia Chamuel Archanioł Chamuel to jeden z naczelnych archaniołów i wódz Ch...
- Czytaj dalej

Pełnia Zimnego Księżyca
Pełnia Zimnego Księżyca
Druga połowa grudnia kojarzy nam się zwykle z końcem roku, początkiem śnieżnej zimy i upra...
- Czytaj dalej

Archanioł Azrael
Archanioł Azrael
Znaczenie imienia Azrael Archanioł Azrael nazywany jest w islamie Aniołem Przejścia, An...
- Czytaj dalej

Drugi dom astrologiczny
II Dom Astrologiczny
Co charakteryzuje II dom astrologiczny? Wszystko, co dzieje się w drugim domu astrologi...
- Czytaj dalej

Klucz wcielenia 2 (dwa)
Klucz wcielenia 2 (dwa)
Klucz Wcielenia zwany inaczej Liczbą Wcielenia to zbiór bardzo przydatnych informacji na t...
- Czytaj dalej

Zamek w Drzewicy
Zamek w Drzewicy – zamknięte ruiny z mroczną historią
Niewiele jest w Polsce jak i na całym świecie dobrze zachowanych budynków, które powstały...
- Czytaj dalej

Księżyc w znaku Barana
Księżyc w znaku Barana
Biorąc pod uwagę aktualne położenie Księżyca w znakach zodiaku, można do pewnego stopnia p...
- Czytaj dalej

Pierwszy dom astrologiczny
I Dom Astrologiczny
Co charakteryzuje I dom astrologiczny? I dom astrologiczny należy do domów kardynalnych...
- Czytaj dalej

Logowanie

Zaloguj z:

lub

Rejestracja

Bezpieczne płatności dzięki Stripe zapłacisz:

Info: Zapłacisz także automatycznym, szybkim przelewem online i BLIKIEM dzięki integracji z PayNow