Co godnego uwagi spotka nas w październiku? Jeśli interesujecie się astrologią i jej wpływem na nasze życie, powinniście wiedzieć, że 28 października od godz. 22:24 będzie miała miejsce kolejna Pełnia Księżyca. Jakie zmiany w naszym otoczeniu szykują się w związku z tą pełnią? Co można zrobić, by jak najlepiej się do niej przygotować? Szczegóły znajdziecie w poniższym artykule. Zapraszamy do uważnej lektury.

Październikowa Pełnia Księżyca - oto jej popularne nazwy

Pełnia Księżyca przypadająca w dziesiątym miesiącu roku od dawien dawna kojarzona jest z czasem idealnym na polowania, ponieważ w tym okresie mięso zwierząt jest szczególnie odżywcze, zaś ludzie robią zapasy jedzenia przed zbliżającą się zimą. Właśnie dlatego październikowa pełnia najczęściej bywa określana mianem Pełni Księżyca Myśliwych. Warto wiedzieć jednak, że w literaturze znane są również inne, jakże ciekawe określenia październikowej pełni. I tak można spotkać się z nazwami takimi jak: Krwawy Księżyc, Księżyc Suszonego Ryżu, Księżyc Spadających Liści, Podróżujący Księżyc, Zimny Księżyc. Wspominane nazwy nawiązują do jesiennych zmian zauważalnych w przyrodzie, są ciekawym odwołaniem do tradycji przodków i ludzi z różnych kultur (np. nawiązanie do Indian z Dakoty, którzy w październiku mieli zwyczaj suszyć ryż na zimowe zapasy). Która z nazw październikowej pełni jest najbardziej znana i najczęściej używana? Z pewnością prym wiezie tutaj właśnie nazwa Pełnia Księżyca Myśliwych, która miała zostać użyta po raz pierwszy już w 1710 roku.

Pełnia Księżyca Myśliwych - zdarzenia i rytuały

Pełnia Księżyca Myśliwych to od dawien dawna okres przejściowy, stopniowe przygotowanie się do jesieni, koniec zbierania plonów z pół i przygotowywanie ich do zimowego odpoczynku. W tym okresie szczególnie mężczyźni chętnie spędzali ze sobą czas – wspólnie polując na jelenie i inne zwierzęta, które łatwo było dostrzec na otwartych polach. Dawniej wierzono, że polowanie to nie tylko pogoń za zwierzyną i zbijanie jej, ale pewien mistyczny rytuał. Indianie Ameryki Północnej ufali w to, że spożywając mięso dzikich zwierząt niejako przejmują ich dusze, jednocześnie stają się silniejsi, mają w sobie moc bestii, potrafią skutecznie bronić swojego terytorium i najbliższych członków rodziny. Październikowa Pełnia to już zdaniem naszych przodków czas idealny na zrobienie pewnych podsumowań, głębsze zainteresowanie się naszymi potrzebami, zadbanie o swój stan zdrowia. Jeśli szukacie wartościowych wskazówek dotyczących dawnej celebracji Pełni Księżyca Myśliwych, to powinniście mieć świadomość, że w tym czasie liczy się przede wszystkim radość z efektów naszej dotychczasowej pracy, wzmocnienie poczucia własnej wartości, uzmysłowienia innym, jak wiele potraficie zdziałać i jakie macie plany na ostatnie miesiące roku 2023.

Październikowa Pełnia 2023 r. zdaniem astrologów

Pełnia Księżyca Myśliwych wypada w znaku Byka, co sprawia, że będziemy musieli szybko zaadaptować się do życiowych zmian, znaleźć szacunek wobec samego siebie, przestać skupiać się tylko i wyłącznie na sprawach materialnych. Zbliżająca się pełnia będzie doskonałą okazją ku temu, by rozwiązać ważne dla was sprawy, wyciągnąć wnioski z wcześniejszych doświadczeń i zwrócić uwagę, że mamy skłonność do wyolbrzymiania niektórych problemów. Astrologowie zwracają uwagę na to, że tegoroczną Pełnię Księżyca Myśliwych warto wykorzystać to treningu zarządzania emocjami, szukania rozsądnej równowagi między naszymi potrzebami duchowymi i materialnymi. Niestety pogoń za sukcesami, wypełnianie codziennych obowiązków jest bardzo wyczerpujące i frustrujące. Wiele trudności można pokonać, jeśli nauczymy się postępować zgodnie z hierarchią naszych wartości, odnajdziemy w sobie spokój i harmonię.

Zmiany zachowania i wskazówki na Pełnię Księżyca Myśliwych 2023 roku

Wiele wskazuje na to, że 28 października br. staniemy się bardziej zrównoważeni, zaniknie w nas chęć do wszelkiego udawania, nabierzemy szczególnej ochoty do pracy nad swoimi słabościami. W tym okresie warto podejmować nowe zobowiązania zawodowe, ponieważ będziemy szybko opanowywać nowe umiejętności, a jednocześnie będziemy asertywni, wykażemy się inicjatywą. Koniec października 2023 roku za sprawą Pełni Księżyca Myśliwych będzie okresem sprzyjającym rozwojowi naszej twórczości, w tym czasie niemal każdy będzie mógł stać się przysłowiowym kowalem własnego losu, zrealizować wiele ciekawych i twórczych projektów. Mężczyźni staną się bardziej pewni siebie, będą mieli wiele okazji do kreatywnego działania, mogą też wdawać się w namiętne romanse, poszukiwać kontaktów ze światem duchowym. Z kolei Pełnia Księżyca Myśliwych dla kobiet będzie okazją do wyzbycia się swojego niezdecydowania. W tym czasie wiele pań rozbudzi swoją wyobraźnię, znajdzie nowe sposoby na twórcze wyrażanie swojej osoby, stanie się istotami niezależnymi, samodzielnymi, naprawdę świadomymi własnej wartości.

Jak widać Pełnia Księżyca Myśliwych zapowiada się w tym roku naprawdę ekscytująco. Warto mieć świadomość zmian, jakie może wywołać w naszym zachowaniu i otoczeniu, jak najlepiej wykorzystać je do zaplanowania życia w kolejnych miesiącach roku 2023.

Kategorie Wpisu:

Tagi Wpisu:

Magia Miłość Karma Wróżka Wibracje domu Wróżby za darmo Znaki Zodiaku Astrologia Zaklęcia Magiczne Wróżby Żywioły Energetyka Ciekawostki

Autor:

Wróżbita Oskar

@saleos

Pasjonat współczesnej ezoteryki.

Utworzono:

2023-09-23 02:08:05

Edycja:

2023-11-25 02:58:01

Sprawdź też:

Inne wpisy kategorii Wszystkie wpisy Wszystkie kategorie Wszystkie Tagi

Materiały dostępne w Serwisie WrozbitaOskar.PL są bezpłatne, oraz chronione prawami autorskimi należącymi do Oskara Rybczyńskiego. Nie wyraża się zgody na kopiowanie - czyli kradzież treści zawartych na stronie w żadnym celu. Jeśli chcesz, możesz udostępnić linka do materiału, którym jesteś zainteresowany. Szanuj moją pracę.

Sprawdź teź

Gwiazdozbiór Strzelca
Gwiazdozbiór Strzelca
W gwiazdozbiorze Strzelca nocą bez żadnego sprzętu zobaczyć można nawet 120 gwiazd! W sta...
- Czytaj dalej

Gwiazdozbiór Barana
Gwiazdozbiór Barana
Czy wiesz, że mitologiczny złoty skrzydlaty baran Chrysomallos, posłaniec bogów, uwolnił d...
- Czytaj dalej

Archanioł Gabriel
Archanioł Gabriel
Znaczenie imienia Gabriel Archanioł Gabriel jest zaliczany do grona najważniejszych ani...
- Czytaj dalej

Pełnia Wilczego Księżyca 2022
Pełnia Wilczego Księżyca 18 stycznia 2022 r.
Wraz z nadejściem Nowego Roku warto przygotować się na zmiany, mieć choćby względne pojęci...
- Czytaj dalej

Runa Uruz
Runa Uruz - znaczenie
Runa Uruz Runa Uruz to symbol sił witalnych, zdrowia, energii i chęci do działania. Moż...
- Czytaj dalej

Gwiazdozbiór byka
Gwiazdozbiór Byka
Biały byk uwiódł Europę, córkę fenickiego króla, aby następnie zabrać ją na Kretę i wyjawi...
- Czytaj dalej

Czakram wawelski
Czakram wawelski, magiczne miejsce o niezwykłej mocy
Zamek mieszczący się na krakowskim Wawelu jest wyjątkowym miejscem na mapie Polski z co na...
- Czytaj dalej

Czakra Gardła
Czakra Gardła
Czakra Gardła - Charakterystyka powiązania i miejsce Czakra gardła znajduje się w połow...
- Czytaj dalej

Pełnia Kwiatowego Księżyca 16 maj 2022r.
Pełnia Kwiatowego Księżyca 16 maj 2022r,
Maj to dla wielu z nas jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. Kojarzymy go z wspomnieni...
- Czytaj dalej

Kadzidła
Kadzidła i ich rodzaje
Kadzidła doceniane są nie tylko w ezoteryce. Szeroki wybór zapachów i atmosfera, którą two...
- Czytaj dalej

Koziorożec znak zodiaku
Znak zodiaku Koziorożec
Koziorożec - pełna charakterystyka znaku zodiaku Zodiakalny Koziorożec bardzo poważnie...
- Czytaj dalej

Numerologiczna piątka 5
Numerologiczna piątka 5
Symboliczne znaczenie cyfry pięć Czy na podstawie wibracji numerologicznych da się usta...
- Czytaj dalej

Księżyc w znaku Panny
Księżyc w znaku Panny
Co się zmienia w naszym życiu, kiedy Księżyc tranzytuje przez kolejne znaki? Jak dobrze si...
- Czytaj dalej

amulet który da Ci szczęście
Jak wybrać amulet przynoszący szczęście?
Czy zastanawiałeś/aś się kiedyś jak wybrać amulet przynoszący szczęście? Czym się kierować...
- Czytaj dalej

Gwiazdozbiór Ryb
Gwiazdozbiór Ryb
Greckie mity mówią, że dwie ryby konstelacji przedstawiają Afrodytę i jej syna Erosa, któr...
- Czytaj dalej

Logowanie

Zaloguj z:

lub

Rejestracja

Bezpieczne płatności dzięki Stripe zapłacisz:

Info: Zapłacisz także automatycznym, szybkim przelewem online i BLIKIEM dzięki integracji z PayNow