Pewnie większość z was ma już dość kapryśnej zimy i z niecierpliwością wypatruje pierwszych oznak wiosny. Zanim nadejdzie astronomiczna wiosna będziemy doświadczać jeszcze wielu innych ciekawych zdarzeń – między innymi Pełni Robaczego Księżyca 7 marca z punktem kulminacyjnym o godz. 13:42. Czego się spodziewać po zbliżającej się marcowej pełni? Jak będzie ona wpływała na poszczególne znaki zodiaku? Zachęcamy do zapoznania się z niniejszym artykułem.

Marcowa Pełnia Księżyca - jej popularne nazwy

Pełnię w marcu najczęściej nazywa się Pełnią Robaczywego Księżyca, zgodnie z tradycją rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej, którzy zaobserwowali, że wraz z końcem zimy spod wilgotnej ziemi wydostają się na powierzchnię pierwsze owady. Warto jednak mieć świadomość, że Robaczywy Księżyc to nie jedyne popularne określenie związane z tym zjawiskiem astronomicznym w marcu. W literaturze można spotkać również inne ciekawe nazwy takie jak np. Pełnia Skrzypiąca (pokrywa lodowa topi się, staje się coraz bardziej krucha), Pełnia Klonowa (klony na przełomie zimy i wiosny zaczynają wydzielać soki). Do nieco mniej stosowanych mian marcowej pełni należą te: Czysta Pełnia, Pełnia Śmierci, Gęsia Pełnia, Silny Księżyc, Cukrowy Księżyc, Księżyc Oślepiający – większość z nich budzi skojarzenia ze zmianami pogodowymi i przemianami typowymi dla flory oraz fauny wraz z nadchodzącą wiosną.

Pełnia Robaczego Księżyca - zdarzenia i rytuały

Pełnia przypadająca 7 marca 2023 to czas, kiedy Księżyc będzie znajdował się bardzo blisko perygeum – czyli punktu orbity okołoziemskiej w pobliżu Ziemi. Oznacza to, że pełnia może mieć znaczny wpływ na nasze zachowania, samopoczucie i podejmowane decyzje. Już nasi przodkowie zauważyli, że marcowa Pełnia Robaczego Księżyca przyczynia się do bezsenności, pobudzenia seksualnego, wzmożonej chęci przeprowadzania rewolucji w swoim życiu prywatnym i zawodowym. Budzące się na początku marca owady są symbolem energii, jaka towarzyszy zwykle człowiekowi u progu wiosny. W okresie Robaczywego Księżyca przygotowywano się do prac w polu i ogrodzie, celebrowało rytuały związane z prośbą o znalezienie prawdziwej miłości. Marcowa Pełnia Księżyca to od dawien dawna doskonała okazja ku temu, by oczyścić swój umysł, zadbać o ciało, podejmować działania korzystne dla dobrostanu psychicznego.

Pełnia Księżyca w marcu 2023 r. zdaniem astrologów

Pełnia Księżyca 7 marca 2023 roku zaświeci pod znakiem Panny i będzie w trygonie z Uranem w Byku oraz kwadraturze z Marsem w Bliźniętach. Takie połączenie zdaniem astrologów zwiastuje okres pełen dynamicznych zmian i bogatych w przeżycia doświadczeń. Czego mogą się spodziewać w czasie Robaczywego Księżyca 7 marca poszczególne znaki zodiaku?

 • Barany – dla was ten czas będzie bardzo pracowity, związany z nowymi projektami. Warto skupić się na priorytetach, zarządzać efektywnie swoim wolnym czasem.
 • Byki – Marcowa Pełnia Księżyca upłynie wam pod znakiem śmiechu, romansu, niekiedy ryzykownych rozrywek, nałogów. Samotne Byki będą miały okazję poznać swoją bratnią duszę i rozpocząć ciekawy związek.
 • Bliźnięta – zapowiadają się sukcesy w życiu prywatnym. Może uda wam się zażegnać rodzinne konflikty, albo doczekać się upragnionego dziecka.
 • Raki – astrologowie doradzają, byście byli ostrożni, uważali na to, co mówicie i piszecie. W waszym otoczeniu może pojawić się bowiem fałszywy przyjaciel, wredny współpracownik, który bez oporu będzie próbował zniszczyć waszą pozycję w pracy oraz autorytet w rodzinie.
 • Lwy – Pełnia Robaczego Księżyca będzie sprawiać, że staniecie się bardzo rozrzutni. Starajcie się rozsądnie planować swoje wydatki i negocjować ceny tam, gdzie tylko jest to możliwe.
 • Panny – Robaczy Księżyc w tym roku to korzystny czas dla was, postarajcie się wykorzystać swój wrodzony wdzięk, inteligencję emocjonalną do spełniania marzeń i realizacji ważnych projektów.
 • Wagi – w tym okresie będą narzekać na zmęczenie, wypalenie zawodowe. Zadbajcie jak najlepiej o swoją kondycję fizyczną, pamiętajcie o tym, by dobrze się wysypiać i zdrowo odżywiać.
 • Skorpiony – dla was Pełnia Klonowa będzie czasem radości, upłynie pod znakiem wspaniałych imprez, spotkań z przyjaciółmi. Korzystajcie bez obaw z tego czasu, naładujcie swoje ,,baterie” prze poważnymi zadaniami z drugiej połowy kwietnia, które przed wami.
 • Strzelce – czas pokazać wasze ukryte atuty, wysoko rozwinięte kompetencje społeczne i kreatywność. Może właśnie w tym czasie uda wam się dostać wymarzone stanowisko pracy albo cieszyć się sukcesami w prowadzeniu własnego biznesu.
 • Koziorożce – szykujcie się do ważnej podróży w dalekie strony. Kiedy minie Robaczy Księżyc 7 marca 2023 wasze życie może diametralnie zmienić się na lepsze.
 • Wodniki – przed wami wiele zmian, nowych projektów, okres sprzyjający pracy w zespole. Tylko od was zależy, jak bardzo efektywnie wykorzystacie ten czas na swój rozwój.
 • Ryby – Robaczy Księżyc to zdecydowanie czas, kiedy zadbać powinniście o swoje relacje z otoczeniem. Samotne Ryby wejdą z ważne związki, te w parach na nowo odkryją namiętność i będą miały okazję przeżyć fantastyczne orgazmy.

Jak się szykować na Pełnię Robaczego Księżyca 2023 r.?

Pełnia Księżyca w marcu 2023 roku to czas na szeroko pojęte porządki - w domu, w pracy, w swojej głowie. Starajcie się na spokojnie zaplanować swoje kolejne przedsięwzięcia, nauczcie się celebrować czas z najbliższymi. Unikajcie kłótni, spędzajcie więcej czasu na świeżym powietrzu. Marcowa pełnia sprzyja rozpoczynaniu nowych aktywności – warto zapisać się na lekcje tańca, wypróbować nową dyscyplinę sportu albo zmotywować się do nauki jakiegoś języka obcego.

Kategorie Wpisu:

Tagi Wpisu:

Magia Miłość Karma Wróżka Wibracje domu Wróżby za darmo Znaki Zodiaku Astrologia Zaklęcia Magiczne Wróżby Żywioły Energetyka Ciekawostki

Autor:

Wróżbita Oskar

@saleos

Pasjonat współczesnej ezoteryki.

Utworzono:

2023-03-06 18:48:48

Edycja:

2023-04-04 14:13:35

Sprawdź też:

Inne wpisy kategorii Wszystkie wpisy Wszystkie kategorie Wszystkie Tagi

Materiały dostępne w Serwisie WrozbitaOskar.PL są bezpłatne, oraz chronione prawami autorskimi należącymi do Oskara Rybczyńskiego. Nie wyraża się zgody na kopiowanie - czyli kradzież treści zawartych na stronie w żadnym celu. Jeśli chcesz, możesz udostępnić linka do materiału, którym jesteś zainteresowany. Szanuj moją pracę.

Sprawdź teź

świeczka dla zmarłego
Jak pomóc bliskim zmarłym?
Kiedy ktoś nam bliski umiera, poza niewyobrażalną pustką i tęsknotą za nim, pojawia się za...
- Czytaj dalej

runa urodzeniowa
Runy urodzeniowe
Zaproś runy do swojego życia Runy naszego urodzenia są dla nas jak Tkacze Naszych Dusz....
- Czytaj dalej

Pełnia Niebieskiego Księżyca 30 sierpnia 2023
Pełnia Niebieskiego Księżyca 30 sierpnia 2023
Jaki jest dla was tegoroczny sierpień? Bo z punktu widzenia astrologów i astronomów ten wł...
- Czytaj dalej

nieudane-zwiazki
Które znaki zodiaku nie będą ze sobą szczęśliwe?
O miłości, która rozkwita, pisaliśmy w artykule o szczęśliwych związkach. Związek to coś,...
- Czytaj dalej

Wróżby kobietom w ciąży
Wróżenie kobietom w ciąży
Wróżby podczas ciąży Ekscytacja i oczekiwanie, a czasem zmartwienia i wiele pytań - kob...
- Czytaj dalej

rytualy
"Kiedy Czarować?" czyli czas na rytuały
Autor: S. A. Autor podany w powyższy sposób na jego życzenie Gdybym miał odpowiedzieć...
- Czytaj dalej

Archanioł Jofiel
Archanioł Jofiel
Znaczenie imienia Jofiel Archanioł Jofiel to przede wszystkim legendarny doradca i pomo...
- Czytaj dalej

Pełnia Mroźnego Księżyca 27 listopada 2023 r.
Pełnia Mroźnego Księżyca 27 listopada 2023 r.
Z czym kojarzy wam się listopad? Wiele osób nie przepada za tym jesiennym miesiącem i mawi...
- Czytaj dalej

44 Numerologiczna 44
Numerologiczna 44
Symboliczne znaczenie liczby czterdzieści cztery Na wstępie należy zauważyć, że 44 to w...
- Czytaj dalej

Chłopiec - mężczyzna
chłopiec a mężczyzna
Chłopiec a mężczyzna To cienka granica, której nie zmienia pełnoletność. Nie chodzi też...
- Czytaj dalej

22 Numerologiczna 22
Numerologiczna 22
Symboliczne znaczenie liczby 22 Numerologiczna dwudziestka dwójka zaliczana jest do lic...
- Czytaj dalej

Pełnia Śnieżnego Księżyca 5 lutego 2023 r.
Pełnia Śnieżnego Księżyca 5 lutego 2023 r.
Miesiąc luty od wieków kojarzy nam się z przenikliwym zimnem, śniegiem, przednówkiem, ocze...
- Czytaj dalej

Klucz wcielenia 8 (osiem)
Klucz wcielenia 8 (osiem)
Klucz Wcielenia zwany też czasem Liczbą Wcielenia to zbiór cennych wskazówek składających...
- Czytaj dalej

Zaklęte korytarze z zamku w Rabsztynie
Zaklęte korytarze z zamku w Rabsztynie
Jeśli będziecie kiedyś podróżować szlakiem Orlich Gniazd, koniecznie odwiedźcie leżący nie...
- Czytaj dalej

Dzień urodzenia 3 (trzy)
Dzień urodzenia 3 (trzy)
Dzień Urodzenia to jeden z największych drogowskazów do tego, jak powinniśmy postępować w...
- Czytaj dalej

Logowanie

Zaloguj z:

lub

Rejestracja

Bezpieczne płatności dzięki Stripe zapłacisz:

Info: Zapłacisz także automatycznym, szybkim przelewem online i BLIKIEM dzięki integracji z PayNow