Runa Dagaz symbolizuje jutrzenkę, świt, po prostu światło, które oświetla nam życiową drogę. Dzięki niemu wiemy, dokąd iść i co robić. Runa Dagaz to także świeże spojrzenie na wiele spraw, dostrzeżenie w nich pozytywnych elementów, spokojne rozplanowanie działania i spełnianie marzeń. Runę Dagaz często utożsamia się z momentem, w którym noc przechodzi w dzień, a światło wygrywa nad ciemnością. Podobnie odczuwamy działanie runy Dagaz w naszym życiu, kiedy pomaga nam zauważyć wyjście z trudnej sytuacji. Runa Dagaz pokazuje nam możliwości, które mamy i z których możemy potencjalnie skorzystać. Wszystkie inicjatywy, których się podejmiemy pod patronatem runy Dagaz, z pewnością będziemy realizować z powodzeniem. Runa Dagaz chroni nas przed niesprzyjającym losem. Otwiera przed nami świat, w którym to wszystko jest możliwe, jeśli tylko naprawdę tego chcemy. Każda sytuacja ma swoje wady i zalety, ale aby móc ciągle się rozwijać, popychać swoje życie do przodu i realizować zamierzenia, powinniśmy skupić się wyłącznie na pozytywach.

Z runą Dagaz możemy także rozpocząć całkowicie nowy rozdział. Zakończy ona nasz okres niepowodzeń, przyniesie ze sobą świeże spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość i otworzy nam oczy na to, jak wiele jesteśmy w stanie zrobić. Runa Dagaz zaleca nam, abyśmy wsłuchali się w swoją wewnętrzną inspirację. Może dotychczas ignorowaliśmy jej podpowiedzi? To często niekonwencjonalne pomysły rozpoczynają nową erę. Każdy z nas może zrobić coś wyjątkowego, przełomowego. Skorzystajmy więc z możliwości runy Dagaz, aby otworzyć się na wspaniały świat pełen rozwiązań. Bądźmy śmiali, zachowajmy naszą tożsamość, nie bójmy się wyzwań i działajmy innowacyjnie. Runa Dagaz rzuca światło na kwestie, które dotychczas mogły być dla nas bardzo trudne, przykre i mogliśmy ich unikać. Z runą Dagaz i tam dojrzymy rozwiązania i pozytywne aspekty, które zapoczątkowała cała sytuacja. Warto wiedzieć, że runa Dagaz to ta najszęśliwsza w całym alfabecie runicznym.

Zdrowie a runa Dagaz

Runa Dagaz poprawia wzrok (zwłaszcza wadę taką jak dalekowzroczność), wzmacnia odporność ludzkiego organizmu, przyspiesza jego regenerację po chorobach i urazach, ułatwie gojenie się ran, poprawia samopoczucie, oraz wyciąga z szeroko pojetego marazmu i smutku. Działanie runy Dagaz  na psychikę jest tu niezwykle ważne - przez ukazanie pozytywnych aspektów trudnych sytuacji, ta właśnie przynosi spokój, łagodzi smutek i poczucie beznadziei. Ponadto runa Dagaz chroni nas przed negatywnymi wpływami z zewnątrz, więc dobre samopoczucie i szybka regeneracja organizmu utrzymują się u nas na stałe. Ta runa może ci przynieść uzdrowienie z długotrwałej choroby, skutecznie mobilizuje narząd ruchu. Pamiętaj też, że runa Dagaz to też czakram seksualności oraz trzeciego oka.

Partner a runa Dagaz

Runa Dagaz może pomóc nam spotkać prawdzwią miłość na całe życie, której będziemy pewni od pierwszej chwili, pierwszego spojrzenia. To magiczne wręcz uczucie doda nam energii i chęci do działania. Runa Dagaz przewiduje dla nas relację niezwykle szczęśliwą i pełną pasji do życia. W takim związku odnajdziemy wiele namiętności, wspólnych planów na odkrywanie świata, wzajemnego zrozumienia, ale i bezpieczeństwa. Z kolei do relacji, które już trwają, runa Dagaz wniesie ożywienie uczuć, harmonię i szybkie zmiany, które zaowocują lepszą komunikacją i samopoczuciem partnerów. Związek, nad którym czuwa runa Dagaz, to ten otwarty na wszelkie wyzwania, któy chętnie rozpoczyna nowe przedsięwzięcia i podchodzi do życia bardzo kreatywnie. Z tak dobrze dobranym partnerem możemy poddać się spontaniczności, zaplanować nagły wyjazd lub przeżyć inne pasjonujące przygody. Takie podejście do związku zbliży do siebie partnerów i stworzy między nimi wspaniałe wspomnienia. Runa Dagaz w sprawach miłosnych to także łatwość rozwiązywania konfliktów. Runa Dagaz pomoże dostrzec nam starania partnera i pamiętać o tym, co najważniejsze, czyli że mamy siebie. To podważy priorytet problemu, przez co trudności rozwiązywać będziemy wspólnie, nie walcząc pomiędzy sobą.

Choć Runa Dagaz nie ma pozycji odwróconej, może być naładowana niekorzystną energią. Jeżeli taki odczyt uzyskujemy, pytając o nasz związek, powinniśmy zwrócić uwagę na zmartwienia, które mogą być sztucznie tworzone przez naszego partnera. Czy chce on naszej uwagi, czy próbuje nami manipulować za pomocą emocji, a może brakuje między nami komunikacji - jedno jest pewne, w takim związku prędzej czy później zamieszka niepewność.

Kiedy i jak używać runy Dagaz?

Runa Dagaz pomoże nam w rozwoju duchowym, wyciągnie nas z marazmu i smutku, pokaże nowe możliwości i przyniesie wiarę w lepsze jutro. Załagodzi konflikty i przyniesie pomyślność w realizacji planów i zamierzeń. Runa Dagaz wzmocni także nasze zdrowie oraz wytrwałość. Świetnie działa używana wtedy, kiedy utknęliśmy w poczuciu beznadziejności i w ogóle nie widzimy już celu naszych działań. Runa Dagaz ustawiona w domu, sprawi, że stanie się on oazą szczęścia dla domowników i wszystkich gości.

Talizman runy Dagaz

Runa Dagaz przenika mrok, zwraca uwagę na otoczenie i jego wpływy, pozwala wrócić wytrwałości i wytrzymałości, gdy chcemy osiągnąć coś ważnego. Runa Dagaz ukazuje nowe zadanie oraz życiowe cele, dodaje też zapału do podejmowania twórczych działań. Jeśli będziesz nosić znak runy Dagaz na piersiach, możesz zaobserować u siebie wzmożoną energię, rozwój umiejętności twórczych oraz bardziej klarowne myślenie. Dzięki tej runie znacznie rozwiniesz u siebie cechy określane jako kompetencje społeczne i będziesz mieć więcej zapału do podejmowania nowych życiowych wyzwań.

Amulet runy Dagaz

Runa Dagaz chroni nas przed ograniczeniem umysłowym, niemocą, niekorzystnymi warunkami środowiska. Dzień opisywany w tej runie reprezentuje rzeczywistego poszukiwacza. Ta właśnie runa Dagaz pomaga rozjaśnić umysł, wzmaga wynalazczość, uwalnia człowieka od wszelkich nałogów.

Znaczenie runy Dagaz w kartach 

Runa Dagaz w pozycji prostej

Runa Dagaz w pozycji prostej to opisywanie błogosławieństwa dla świadomości archetypowej, jaką daje nam dzień. Siła tej runy może być poznana przez wszystkich, którzy jej szukają. Okazuje się, że wielkie przebudzenie jest w zasięgu ręki. Wiedz, że światło runy Dagaz kryje się w mało oczekiwanych przez nas miejscach. Szukaj jej wymiaru idealnego, a wszystkie działania, jakich się podejmiesz, zakończą się bardzo dobrze.

Dla każdego nadchodzi taka chwila, która  zmienia bieg życia, rozpoznaj ją i uchwyć, to bardzo istotne. Największe powodzenie możesz osiągnąć już teraz, ale czeka cię ciężka praca. Doceń ją i odsuń od siebie negatywne myśli. Podejmuj trudy z radością i zaangażowaniem, a wszystko ci się uda. Runa Dagaz  to też wielka odmiana losu, pozytywne zakończenie kłopotów, po prostu ideał. Ta runa uczy nas pełni odpowiedzialności za swoje życie. 

Runa Dagaz w pozycji odwróconej 

Trudno opisać ciemną stronę runy Dagaz w takiej pozycji. Jedyny minus to drobny uszczerbek, ale tylko dla tych, którzy nie wierzą w dobrą moc tej runy lub nie są przygotowani  na to, co ona przynosi. Zwróć też uwagę, że runa Dagaz w pozycji odwróconej może symbolizować twoje negatywne emocje i ich ogromny wpływ na otoczenie.

Zablokowanie tej runy, która jest światłem, dniem, jutrzenką - to po prostu oznaka ślepoty, smutku, zazdrości i beznadziei. Runa Dagaz może symbolizować tutaj omamienie, lęk, fanatyzm, niemożność dostrzeżenia jasnych stron swojego życia. Niektórzy widzą też w pozycji odwróconej runy Dagaz symbol zbytniego przywiązania człowieka do przeszłości.

Co jeszcze warto wiedzieć o runie Dagaz?

Litera polskiego alfabetu: D.

Drzewo/roślina: kasztan, wiciokrzew

Zwierzę: mrówka, pszczoła, jaskółka

Minerał: diament, kryształ górski, agat, złoto

Planeta: Mars, Uran, Jowisz

Pora roku: wiosna

Kolor: różowy, czerwony, pomarańczowy, lilaróż

Żywioł: ogień,

Archetypy astrologiczne: Lew (Słońce + węzeł północny).

Słowa kluczowe: mądrość

Znaczenie dosłowne: usta

Dagaz jest runą urodzeniową, dla urodzonych od 06.07 do 20.07.

Kategorie Wpisu:

Tagi Wpisu:

Runy Magia Wróżka Astrologia Inne Energetyka

Autor:

Wróżbita Oskar

@saleos

Pasjonat współczesnej ezoteryki.

Utworzono:

2019-10-18 22:42:32

Edycja:

2021-01-31 21:58:32

Sprawdź też:

Inne wpisy kategorii Wszystkie wpisy Wszystkie kategorie Wszystkie Tagi

Materiały dostępne w Serwisie WrozbitaOskar.PL są bezpłatne, oraz chronione prawami autorskimi należącymi do Oskara Rybczyńskiego. Nie wyraża się zgody na kopiowanie - czyli kradzież treści zawartych na stronie w żadnym celu. Jeśli chcesz, możesz udostępnić linka do materiału, którym jesteś zainteresowany. Szanuj moją pracę.

Sprawdź teź

Gwiazdozbiór Barana
Gwiazdozbiór Barana
Czy wiesz, że mitologiczny złoty skrzydlaty baran Chrysomallos, posłaniec bogów, uwolnił d...
- Czytaj dalej

zamek-bydlin-nieopodal-cmentarza-i-wzniesien-jurajskich
Zagadkowe ruiny zamku Bydlin nieopodal cmentarza i wzniesień jurajskich
Czy zdarzyło wam się kiedyś zwiedzić ruiny zamku o nie do końca jasnej historii, położone...
- Czytaj dalej

Złe oko
Złe oko - czym jest i jak się przed nim chronić?
Zwykłe spojrzenie, które zaczyna ciążyć na naszym życiu, zagrażać nie tylko naszemu powodz...
- Czytaj dalej

Uniejów - jedyne miejsce w Polsce, gdzie spotkasz dwa duchy Białych Dam
Uniejów i dwa duchy Białych Dam
Uniejów to niewielkie miasto uzdrowiskowe położone nad Wartą w województwie łódzkim. Choć...
- Czytaj dalej

Numerologiczna siódemka 7
Numerologiczna siódemka 7
Symboliczne znaczenie cyfry siedem Pewnie większość z Was wie, że cyfrze siedem już od...
- Czytaj dalej

Pełnia Księżyca Myśliwych 20.10.2021
Pełnia Księżyca Myśliwych 20.10.2021
Jeśli myślisz, że piękne pełnie księżyca to wyłącznie domena wiosny i lata, koniecznie prz...
- Czytaj dalej

Dzień urodzenia 1 (jeden)
Dzień urodzenia 1 (jeden)
Dzień Urodzenia to coś w rodzaju pieczęci, na której wyryte są tajemne znaki pokazujące na...
- Czytaj dalej

szczesliwe-zwiazki
Jakie znaki zodiaku zbudują szczęśliwy związek?
Znaki zodiaku - związki O parach, których dopasowanie pozostawia wiele do życzenia, a ż...
- Czytaj dalej

Archanioł Uriel
Archanioł Uriel
Znaczenie imienia Uriel Imię Uriel tłumaczy się zwykle jako ,,Lew Boży”, ,,Płomień Boży...
- Czytaj dalej

Klucz wcielenia 5 (pięć)
Klucz wcielenia 5 (pięć)
Znajomość opisu dotyczącego twojego Klucza Wcielenia to bardzo przydatna wiedza, dzięki kt...
- Czytaj dalej

Archanioł Jofiel
Archanioł Jofiel
Znaczenie imienia Jofiel Archanioł Jofiel to przede wszystkim legendarny doradca i pomo...
- Czytaj dalej

runa urodzeniowa
Runy urodzeniowe
Zaproś runy do swojego życia Runy naszego urodzenia są dla nas jak Tkacze Naszych Dusz....
- Czytaj dalej

Szósty dom astrologiczny
VI Dom Astrologiczny
Co charakteryzuje VI dom astrologiczny? Szósty dom astrologiczny to miejsce, w którym o...
- Czytaj dalej

Pełnia Księżyca Plonów 10 września 2022r.
Pełnia Księżyca Plonów 10 września 2022 r.
Już całkiem niedługo, bo 10 września będziemy świadkami ostatniej letniej Pełni Księżyca 2...
- Czytaj dalej

pelnia-zimnego-ksiezyca-8-grudzien-2022
Pełnia Zimnego Księżyca 8 grudnia 2022 r.
Początek grudnia większości z nas kojarzy się z pierwszym śniegiem, początkiem adwentu, cz...
- Czytaj dalej

Logowanie

Zaloguj z:

lub

Rejestracja

Bezpieczne płatności dzięki Stripe zapłacisz:

Info: Zapłacisz także automatycznym, szybkim przelewem online i BLIKIEM dzięki integracji z PayNow