Żywioł ziemi może być także potężnym źródłem ochrony nas samych przed grożącym nam niebezpieczeństwem, narzędziem magicznym żywiołu ziemi jest pentakl, a to poważny symbol ochronny często używany w celach ochronnych przez magów wszelkiego rodzaju, tarocistów, a nawet zwykłych osób. Żywioł ziemi można wykorzystać do zakopania (ofiarowania) pozostałości po rytuałach. Żywioł ziemi bywa niezwykle przydatny, nawet w codziennej prozie życia. Gdy boli nas głowa, czujemy się ociężale, polecam całymi stopami stanąć na ziemi (nie w domu), tak by stopy bezpośrednio zetknęły się z ziemią. Ważne, aby zrobić to w intencji by to, co w Tobie siedzi zeszło do ziemi. Bardzo prawdopodobne, że żywioł ziemi przejmie od nas całą negatywną energię, która powoduje dyskomfort. Żywioł ziemi należy do żywiołów zimnych.

Ziemia ma pod swoim władaniem nasze fizyczne ciała, naturę człowieka i świata - w tym rośliny i zwierzęta, kryształy i kamienie, ale także pieniądze i śmierć. Większość świata materialnego, który znamy, należy do ziemi właśnie. Może ona przybierać w człowieku różne formy. Od zodiakalnego Byka z silnym charakterem, przez pracowitą Pannę, aż do zorganizowanego Koziorożca. Znaki te wzajemnie się uzupełniają, a razem tworzą silny żywioł ziemi, swoim wysiłkiem i poświęceniem, pracą nad warunkami swojego życia i dobrą organizacją, ustaleniem priorytetów i uporem. Ziemia jest stabilna, przynosi nam plony i utrzymuje nas przy życiu. Ludzie żywiołu ziemi odzwierciedlają pracę tego żywiołu własnymi ludzkimi rękami.

Sposób na Ziemię

Żywioł ziemi ciężko pracuje na siebie i swoich bliskich. Nigdy nie pozwól odczuć takiej osobie, że lekceważysz jej wysiłki. Żyjąc z kimś z żywiołu ziemi, musimy sami wejść na najwyższe obroty. Zaradność jest tu słowem niezwykle ważnym, ponieważ to właśnie jej chce taka osoba nauczyć innych i z niej jest najbardziej dumna u siebie. Żywiołowa ziemia do wszystkiego dochodzi sama i rzadko prosi o pomoc, ponieważ wie, że nic nie stanie się samo.

Jeżeli chcesz się porozumieć z osobą urodzoną w żywiole ziemi, okaż szacunek dla jej pracy, a jednocześnie sam przedstaw się od swojej ambitnej strony. Pamiętaj jednak, że jeśli Twoje słowa nie przerodzą się w czyny, taki człowiek raczej nie uwierzy w Twoje zamiary ponownie.

Ludzie żywiołu Ziemi są solidni i stabilni, skłonni obdarowywać swoim niezmierzonym bogactwem tych, którzy pracują w pocie czoła. Wyróżniają się wujątkowo silną wolą i uporem, łatwo osiągają spektakularne sukcesy.

Żywioł Ziemi w Tarocie

W kartach Tarota odpowiednikiem żywiołu ziemi będą zależnie od nazwy monety, denary, lub pentakle. Mowa tu o tych samych kartach. Mówią one o warunkach finansowych i bytowych danego człowieka, o jego umiejętnościach zdobycia praktycznych umiejętności i utrzymania swojej pomyślności i płynności finansowej. To wszystko jest ściśle związane z ziemią, żywiołem, który odnosi się do dóbr materialnych. Tarot przedstawia osobę urodzoną w żywiole ziemi jako kogoś, kto ceni sobie wygodę i jest przywiązany do swojego przybytku. Na wszystko jednak zapracował on własnymi rękami. Jeżeli opanuję sztukę harmonii między światem zewnętrznym a wewnętrznym, zrozumie, na czym polega prawdziwe szczęście.Za żywioł ziemii odpowiadają osoby o ciemnej karnacji i włosach a także oczach. Stąpają oni twardo po ziemi i są praktyczni.

 

Charakterystyka znaków zodiaku w żywiole Ziemi

 

Zodiakalny Byk, Panna i Koziorożec to osoby praktyczne, pracowite i patrzące na świat realistycznie. Najczęściej nie interesują się światem duchowym bardziej, niżeli tym, co są w stanie zrobić w świecie materialnym. Dla nich liczą się efekty, a one nie pojawiają się same. Dlatego każdego dnia skrupulatnie dopełniają całej listy swoich obowiązków - aby po czasie móc cieszyć się nagrodą, na którą zasłużyli. Niektórzy mówią, że robią to ze względu na swoją własną wygodę. Urodzeni w żywiole ziemi cenią sobie życie w luksusie. Tak czy inaczej, ich postawa nie wymaga wielu zmian. Byk, Panna i Koziorożec sami zapewniają sobie wszystko, czego potrzebują. Zamiast im zazdrościć, uczmy się od nich zapału do pracy.

 

Ludzie żywiołu ziemi bywają uparci i niechętnie zmieniają zdanie. Nie przepadają za nowoczesnymi rozwiązaniami, a czasem wręcz nie lubią próbować nowych rzeczy. Trzeba zrozumieć pewne ich zachowania, aby niepotrzebnie nie czuć się urażonym, kiedy nie zareagują entuzjazmem na jeden z naszych pomysłów. Mimo wszystko żywioł ziemi jest bardzo stabilny i takie też są uczucia tych osób. Nie wpłynie na nie byle wydarzenie. Tego samego tacy ludzie wymagają od swoich partnerów. Byk, Panna i Koziorożec nie znoszą niepewności, dlatego planują swój czas z wyprzedzeniem, organizują swoje obowiązki, wypełniają zajęciami niemal każdą swoją chwilę. Mogą nie być zainteresowani relacjami, których nie można uznać za pewnik i partnerami, którzy sami nie wiedzą, czego chcą od życia.

 

Temperament osób z żywiołu ziemi

 

Panie należące do żywiołu Ziemi są atrakcyjne, a im starsze, tym piękniejsze. Szczególną uwagę przykładają do makijażu oczu, wybierając kolory ziemi - odcienie brązu, terakoty, szarości i zieleni. Lubią wszystko, co ma związek z naturą, dlatego ich preparaty do pielęgnacji zawierają wyłącznie naturalne olejki oraz wyciąg z ziół i składniki mineralne. Zanim kupią jakiś nowy kosmetyk, najpierw zdobywają dokładne informacje o jego działaniu.

 

dla miłości...

 

Znakiem Ziemi jest magiczny pięciokąt. Piąty kąt narusza ustaloną równowagę, jednocześnie pobudzając człowieka do aktywnego i zdecydowanego działania. Pięcioramienna gwiazda pomaga wykazać się inicjatywą i zwrócić na siebie uwagę ukochanej osoby. Starożytni Magowie wierzyli, że w centrum pięciokąta znajduje się niewidzialna moneta, która jest ucieleśnieniem energii kosmosu. To swoista nagroda przyznawana tylko tym, którzy solidnie pracują i dobrze wywiązują się z powierzonych im zadań. Ludzie należący do żywiołu Ziemi, wybierając się na randkę, powinni włożyć drobną monetę do lewego buta - to przyniesie im szczęście i będą mogli liczyć na odwzajemnione uczucia.

 

dla ducha...

 

Bardzo istotnym warunkiem szczęścia dla ludzi żywiołu Ziemi jest dobrobyt materialny. Każda wyprawa na zakupy błyskawicznie poprawia im nawet nagroszy nastrój. Co ciekawe, radość sprawia nie tyle kupowanie dla siebie, co sprawienie prezentów rodzicom, partnerowi i dzieciom. Wielką przyjemnością jest dla nich uśmiech na twarzy tych, którym coś podarują. Źródłem energii ludzi Ziemi są dom i rodzina, dlatego bardzo lubią spędzać czas w gronie najbliższych na co dzień, od święta a nawet podczas urlopu - po prostu pielęgnują normalne życie. Ludzie żywiołu Ziemi nie przepadają, gdy musza ograniczać się finansowo, czy oszczędzać - to nie jest ich świat. Ludzie Ziemi świetnie sobie radzą z pieniędzmi, potrafią je przyciągać, znają priorytety w ich wydawaniu.

 

Żywiołowi Ziemi przypisujemy:

 

Symbole Żywiołu Ziemi: dom, kryształy, północ, cisza, księżyc w nowiu, palenisko, zima, spójność, macierzyństwo, cisza,

 

Zmysły: dotyk,

 

Kolory: brązy, czernie, zielenie,

 

Pora dnia: noc,

 

Miejsca: parki, działki, skwery, przepaście, żłobki, kasy, łąki, pola, doliny, groty,

 

Części ciała: Narządy płciowe, kościec,

 

Instrumenty: bębny.

 

Ciekawostka: Żywiołowi ziemi towarzyszy energia receptywna. Ziema lubi się z żelazem i ołowiem.

Kategorie Wpisu:

Tagi Wpisu:

Magia Karma Wróżby za darmo Znaki Zodiaku Astrologia Wróżby Typy Osobowości Żywioły

Autor:

Wróżbita Oskar

@saleos

Pasjonat współczesnej ezoteryki.

Utworzono:

2019-11-13 10:08:33

Edycja:

2019-11-27 07:26:52

Sprawdź też:

Inne wpisy kategorii Wszystkie wpisy Wszystkie kategorie Wszystkie Tagi

Materiały dostępne w Serwisie WrozbitaOskar.PL są bezpłatne, oraz chronione prawami autorskimi należącymi do Oskara Rybczyńskiego. Nie wyraża się zgody na kopiowanie - czyli kradzież treści zawartych na stronie w żadnym celu. Jeśli chcesz, możesz udostępnić linka do materiału, którym jesteś zainteresowany. Szanuj moją pracę.

Sprawdź teź

Złe oko
Złe oko - czym jest i jak się przed nim chronić?
Zwykłe spojrzenie, które zaczyna ciążyć na naszym życiu, zagrażać nie tylko naszemu powodz...
- Czytaj dalej

Dzień urodzenia 9 (dziewięć)
Dzień urodzenia 9 (dziewięć)
Dlaczego warto przeanalizować znaczenie swojego Dnia Urodzenia? Dzięki opisowi Dnia Urodze...
- Czytaj dalej

Zaklęcia i czary znane ze świata literatury
Zaklęcia i czary znane ze świata literatury
Magiczny świat zaklęć i czarów od dawien dawna fascynuje ludzi w różnym wieku - przecież j...
- Czytaj dalej

Czakra Serca
Czakra Serca
Czakra Serca - Charakterystyka powiązania i miejsce Czakra serca umiejscowiona jest w s...
- Czytaj dalej

świeczka dla zmarłego
Jak pomóc bliskim zmarłym?
Kiedy ktoś nam bliski umiera, poza niewyobrażalną pustką i tęsknotą za nim, pojawia się za...
- Czytaj dalej

Pełnia Niebieskiego Księżyca 30 sierpnia 2023
Pełnia Niebieskiego Księżyca 30 sierpnia 2023
Jaki jest dla was tegoroczny sierpień? Bo z punktu widzenia astrologów i astronomów ten wł...
- Czytaj dalej

Dwunasty dom astrologiczny
XII Dom Astrologiczny
Co charakteryzuje XII dom astrologiczny? Dwunasty dom astrologiczny opowiada dużo o lud...
- Czytaj dalej

Wietrzna Góra
Tajemnice Wietrznej Góry - magia, diabeł i koguty
Jeśli lubicie zwiedzać malownicze zakątki Polski, z pewnością odwiedziliście już, a przyna...
- Czytaj dalej

zaduszki
Zaduszki, Samhain, Halloween czy Dziady?
Święta przypadające na koniec października i początek listopada mają różne pochodzenie i n...
- Czytaj dalej

Archanioł Rafał
Archanioł Rafał
Znaczenie imienia Archanioł Rafał czyli zwierzchnik królestwa archaniołów, potocznie zw...
- Czytaj dalej

Droga życia 4 cztery
Droga życia 4 cztery
Wiesz już, że na twojej Drodze Życia pojawiła się 4…I to, co zrobisz z tą świadomością, ja...
- Czytaj dalej

Boże Narodzenie
Boże Narodzenie, świąteczne tradycje i ich historia
Święta Bożego Narodzenia obchodzą dziś wszyscy - wierzący i ateiści, starzy i młodzi, boga...
- Czytaj dalej

szczere-znaki-zodiaku
Szczere znaki zodiaku i te, którym lepiej nie ufać!
Z niektórymi cechami już się rodzimy. Często chcemy nad sobą pracować, starać się zmienić...
- Czytaj dalej

Pełnia Bobrzego Księżyca 19.11.2021
Pełnia Bobrzego Księżyca 19.11.2021
Z czym kojarzy Ci się listopad? Wbrew pozorom to nie tylko czas poświęcony pamięci o blisk...
- Czytaj dalej

Pełnia Księżyca Jesiotrów 12 sierpnia 2022r.
Pełnia Księżyca Jesiotrów 12 sierpnia 2022 r.
Sierpień najczęściej kojarzy nam się ze środkiem lata, żniwami, czy też obfitością sezonow...
- Czytaj dalej

Logowanie

Zaloguj z:

lub

Rejestracja

Bezpieczne płatności dzięki Stripe zapłacisz:

Info: Zapłacisz także automatycznym, szybkim przelewem online i BLIKIEM dzięki integracji z PayNow