Zdaniem wielu osób lipiec to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku - kojarzymy go z okresem urlopowym, słoneczną pogodą, spotkaniami na świeżym powietrzu i zwiedzaniem pięknych miejsc. Ale warto wiedzieć, że już niedługo będziemy mieli okazję podziwiać lipcową Superpełnię zwaną potocznie Pełnią Koźlego Księżyca. Kiedy się na nią szykować? Przeczytajcie niniejszy artykuł, a dowiecie się, co szczególnego w nadchodzącej pełni, której punkt kulminacyjny przypadnie na godz. 20:38 w środę dnia 13 lipca 2022.

Lipcowa Pełnia Księżyca - oto jej popularne nazwy

Zbliżającą się do nas lipcową pełnię najczęściej określa się mianem Pełni Koźlego Księżyca, co jest odwołaniem do przemian w przyrodzie typowych dla tego miesiąca. Warto bowiem wiedzieć, że właśnie w lipcu kozły, czyli samce saren zrzucają swoje poroże i szykują się na pojawienie się nowego (pojawiającego się w tym samym miesiącu). Każda Pełnia Księżyca to bez wątpienia wyjątkowe zjawisko, okazuje się, że nasi przodkowie tą przypadającą w lipcu nazywali również Burzową Pełnią (od typowych dla tego miesiąca opadów z wyładowaniami elektrycznymi), czy też Sienną Pełnią, co z kolei wykazuje bezpośredni związek z lipcowymi zbiorami. W literaturze można trafić także na ciekawe, choć zdecydowanie rzadziej spotykane nazwy Pełni Księżyca w lipcu – np. Księżyc Gromów, czy też Księżyc Łąk. Jeśli jesteście zainteresowani etymologią poszczególnych nazw odnoszących się do kolejnych Pełni Księżyca – warto sięgnąć po stare almanachy Indian z Ameryki Północnej.

Pełnia Koźlego Księżyca - zdarzenia i rytuały

Lipcowa Pełnia Księżyca to w tradycji naszych przodków okres szczególny, kojarzący się z gwałtownymi burzami, okresem obfitującym w przepyszne warzywa i owoce, z niezwykłą płodnością, chęcią do przeprowadzenia ważnych życiowych zmian. Co będzie się działo podczas tegorocznej Pełni Koźlego Księżyca? Nawet sceptycznie nastawieni do ezoteryki astronomowie przyznają, że warto znaleźć czas na obserwację nieba 13 lipca 2022 roku. Wtedy to naszym oczom ukaże się spektakularny Superksiężyc, który znajdzie się w odległości niemal 363 666 km od Ziemi, czyli znacznie bliżej niż zwykle. Zdaniem astronomów tegoroczna Pełnia Koźlego Księżyca będzie wiązała się z niezwykle okazałymi widokami - podobno nasz satelita ,,urośnie” wówczas nawet o 14% i będzie świecić aż do 30% bardziej niż zazwyczaj.

Lipcowa Pełnia 2022 r. zdaniem astrologów

Według specjalistów w zakresie ezoteryki Pełnia Koźlego Księżyca 13 lipca 2022 to będzie okres niespokojny, ale z perspektywy czasu przynoszący nam wiele pozytywnych zmian. Wielu z nas w tym okresie będzie skoncentrowanych na ważnych dla siebie przedsięwzięciach, choć będziemy wykazywać pewną skłonność do agresji i popadania w konflikty z otoczeniem. Zwróćcie koniecznie uwagę na to, że Pełnia Księżyca w lipcu tego roku będzie powodowała bezsenność nocą, zaś w ciągu dnia nadzwyczajne pobudzenie psychiczne, co niestety będzie wiązało się z mniejszą wydolnością organizmu, skłonnościami do kontuzji, przeziębień, chorób wirusowych. Jeśli chcecie w dobrej kondycji psychofizycznej przeżyć Pełnię Koźlego Księżyca w tym roku zadbajcie o dobre nawodnienie swojego organizmu, spożywajcie lekkie posiłki z nieprzetworzonej żywności, planujcie swoje aktywności, znajdźcie też czas na cenny wypoczynek na łonie natury.

Pełnia Koźlego Księżyca - znaczenie dla znaków zodiaku

Baran – dla tego znaku lipcowa pełnia to będzie okres owocnej współpracy, podpisywania ważnych umów, konkursów z korzystnym rozstrzygnięciem. Barany powinny skupić się w tym czasie na partnerstwie, uczyć się komunikacji bez przemocy, uważać na to, co mówią i robią, by nie uwikłać się w jakieś afery albo nie być współodpowiedzialnym za jakieś przestępstwo.

Bliźnięta - w tym okresie będą mieć okazję wyjaśnienia kłopotów finansowych albo nawet wzbogacenia się. Pełnia Koźlego Księżyca to zwiastun również niezapowiedzianej, ale bardzo udanej podróży z kimś bliskim sercu.

Byk – lipcowa Pełnia Księżyca będzie dla Byków doskonałą okazją do nawiązania wartościowych znajomości, ale też wyjścia z tzw. strefy komfortu. Zdaniem astrologów Pełnia Koźlego Księżyca to również pomyślny czas do spełniania osobistych pragnień i projektowania zmian w sferze relacji miłosnych.

Koziorożec – lipcowy Księżyc w pełni nieco spowolni Koziorożce, być może ogarną je jakieś lęki, zniechęcenia, wątpliwości. Mimo to warto zdecydować się na podejmowanie odważnych decyzji, badania swoich szans w otoczeniu, rozszyfrowywanie zagadek. Dzięki temu znajdziesz Koziorożcu światełko w tunelu i będziesz dumny ze swoich osiągnięć.

Lew – nadejdzie odpowiednia pora, by należycie wywiązać się ze swoich obowiązków. Drogi Lwie, polegaj na swoich zdolnościach organizacyjnych, dzięki temu zaoszczędzisz mnóstwo czasu i będziesz motywacją do zmian dla osób z twojego otoczenia.

Panna – dla zodiakalnych Panien będzie to czas intensywnej pracy, nadrabiania zaległości przed urlopem. Pełnia Koźlego Księżyca powinna sprawić, że zdążysz Panno wszystko zrobić na czas, warto więc się uspokoić, nabrać wiary we własne możliwości.

Rak – Pełnia Koźlego Księżyca będzie dla Raków zwiastunem szczęścia, okazji do poprawienia swoich warunków finansowych. Być może w tym właśnie czasie osoby urodzone pod znakiem Raka rozpoczną naukę czegoś dla nich interesującego, zaangażują się w nowe projekty, podejmą pracę na atrakcyjnych warunkach.

Ryby w tym okresie warto zaufać swojej intuicji, spojrzeć na świat ,,przez różowe okulary”. Ryby będą miały okazję zbliżyć się do swoich przyjaciół albo znaleźć nowego partnera. Warto skorzystać z okazji, zapomnieć o urazach, cieszyć się wspólnym czasem razem.

SkorpionPełnia Koźlego Księżyca 13 lipca 2022 to dla Skorpionów czas komfortowy, pozwalający znaleźć rozwiązanie trudnych konfliktów. Ten okres będzie spokojny, sprzyjający medytacji i rozwojowi swoich życiowych pasji.

StrzelecSuperpełnia w lipcu tego roku to dla Strzelca nieoczekiwane wydatki, czasem zbyt pochopne decyzje związane z wakacyjnymi wydatkami. Okazuje się jednak, że kreatywność pozwoli Strzelcom szybko podreperować swój budżet i cieszyć się pięknem lata.

Waga – podczas nadchodzącej, lipcowej Pełni Księżyca w centrum zainteresowania tego znaku znajdą się sprawy rodzinne. W tym czasie Wagi zrozumieją, jak wiele dla nich znaczą pozytywne relacje z najbliższymi i nabiorą chęci na miłosne uniesienia nawet z długotrwałymi parterami.

Wodnik – warto pozbyć się lęków z przeszłości, z nową nadzieją spojrzeć w przyszłość. Pełnia Koźlego Księżyca będzie pomocna w przeanalizowaniu dotychczasowych problemów, wszystko wskazuje na to, że niebawem skończą się kłopoty w związkach i pracy Wodników.

Jak się szykować na Pełnię Koźlego Księżyca 13 lipca 2022?

Pełnia Księżyca w lipcu tego roku to okres, w którym warto zadbać o swoje zdrowie, dietę oraz wygląd zewnętrzny. W tym czasie opłaca się ścinać drewno – będzie twardsze i mniej podatne na szkodniki. Koźli Księżyc sprzyja również farbowaniu włosów – lepiej przyjmą one świeży kolor a sama farba dłużej się na nich utrzyma. W tym czasie możemy być bardziej wrażliwi na ból – lepiej więc odłożyć zabiegi bez użycia narkozy albo wizytę u stomatologa. Jeśli macie w planach prace domowe związane ze sprzątaniem, dobrze jest wykonać je właśnie na 13 lipca 2022 r. W tym czasie mycie, szorowanie, odplamianie, pranie będą bardzo szybkie w realizacji, wydajniejsze niż w innym dniach miesiąca.

Kategorie Wpisu:

Tagi Wpisu:

Magia Miłość Karma Wróżka Wibracje domu Wróżby za darmo Znaki Zodiaku Sennik Astrologia Zaklęcia Magiczne Wróżby Żywioły Energetyka Ciekawostki

Autor:

Wróżbita Oskar

@saleos

Pasjonat współczesnej ezoteryki.

Utworzono:

2022-07-06 21:47:45

Edycja:

2022-08-08 22:03:28

Sprawdź też:

Inne wpisy kategorii Wszystkie wpisy Wszystkie kategorie Wszystkie Tagi

Materiały dostępne w Serwisie WrozbitaOskar.PL są bezpłatne, oraz chronione prawami autorskimi należącymi do Oskara Rybczyńskiego. Nie wyraża się zgody na kopiowanie - czyli kradzież treści zawartych na stronie w żadnym celu. Jeśli chcesz, możesz udostępnić linka do materiału, którym jesteś zainteresowany. Szanuj moją pracę.

Sprawdź teź

Pełnia Śnieżnego Księżyca 24 lutego 2024
Pełnia Śnieżnego Księżyca 24 lutego 2024
Jakie są wasze zamiary na drugą połowę lutego 2024? Czy będziecie realizować jeszcze zimow...
- Czytaj dalej

Wróżby kobietom w ciąży
Wróżenie kobietom w ciąży
Wróżby podczas ciąży Ekscytacja i oczekiwanie, a czasem zmartwienia i wiele pytań - kob...
- Czytaj dalej

Arkan 0 Tarot
Karta Głupiec / Wędrowiec / Błazen co oznacza w Tarocie?
Wyruszamy w podróż, idziemy gotowi - dzisiaj poznany jedną dwudziestą drugą, aby dojść do...
- Czytaj dalej

Pełnia Koźlego Księżyca 13 lipca 2022r.
Pełnia Koźlego Księżyca 13 lipca 2022r.
Zdaniem wielu osób lipiec to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku - kojarzymy go z okr...
- Czytaj dalej

Pełnia śnieżnego księżyca
Pełnia Śnieżnego Księżyca 16 lutego 2022 r.
Już w drugiej połowie lutego czeka nas przepiękne zjawisko astronomiczne - pełnia Śnieżneg...
- Czytaj dalej

Czakra Gardła
Czakra Gardła
Czakra Gardła - Charakterystyka powiązania i miejsce Czakra gardła znajduje się w połow...
- Czytaj dalej

33 Numerologiczna 33
Numerologiczna 33
Symboliczne znaczenie liczby 33 Trzydzieści trzy to bez wątpienia najważniejsza z liczb...
- Czytaj dalej

Złe oko
Złe oko - czym jest i jak się przed nim chronić?
Zwykłe spojrzenie, które zaczyna ciążyć na naszym życiu, zagrażać nie tylko naszemu powodz...
- Czytaj dalej

Pełnia Truskawkowego Księżyca 14 czerwca 2022r.
Pełnia Truskawkowego Księżyca 14 czerwca 2022r.
Czerwiec to jeden z najpiękniejszych i najcieplejszych miesięcy w roku, który kojarzy nam...
- Czytaj dalej

Zaklęte korytarze z zamku w Rabsztynie
Zaklęte korytarze z zamku w Rabsztynie
Jeśli będziecie kiedyś podróżować szlakiem Orlich Gniazd, koniecznie odwiedźcie leżący nie...
- Czytaj dalej

6 Numerologiczna
Numerologiczna szóstka 6
Symboliczne znaczenie cyfry sześć W numerologii każda cyfra ma swoje wady i zalety, ale...
- Czytaj dalej

Pełnia robaczego księżyca
Pełnia Robaczego Księżyca 18 marca 2022 r
Wielkimi krokami zbliża się trzecia Pełnia Księżyca 2022 r. Tym razem doświadczymy zwiastu...
- Czytaj dalej

Księżyc w znaku Bliźniąt
Księżyc w znaku Bliźniąt
Cechy osób z Księżyca w Bliźniętach Zodiakalne księżycowe Bliźnięta są ciekawe świata,...
- Czytaj dalej

Żywioł Ognia
Żywioł Ognia
Żywioł Ognia - znaczenie i charakterystyka Ogień nigdy nie stoi w miejscu. Potrzebuje c...
- Czytaj dalej

Runa Raidho
Runa Raidho - znaczenie
Runa Raidho Wiemy o tym, że każdy rozwój wynika z działania. Runa Raidho symbolizuje po...
- Czytaj dalej

Logowanie

Zaloguj z:

lub

Rejestracja

Bezpieczne płatności dzięki Stripe zapłacisz:

Info: Zapłacisz także automatycznym, szybkim przelewem online i BLIKIEM dzięki integracji z PayNow