Zdaniem wielu osób lipiec to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku - kojarzymy go z okresem urlopowym, słoneczną pogodą, spotkaniami na świeżym powietrzu i zwiedzaniem pięknych miejsc. Ale warto wiedzieć, że już niedługo będziemy mieli okazję podziwiać lipcową Superpełnię zwaną potocznie Pełnią Koźlego Księżyca. Kiedy się na nią szykować? Przeczytajcie niniejszy artykuł, a dowiecie się, co szczególnego w nadchodzącej pełni, której punkt kulminacyjny przypadnie na godz. 20:38 w środę dnia 13 lipca 2022.

Lipcowa Pełnia Księżyca - oto jej popularne nazwy

Zbliżającą się do nas lipcową pełnię najczęściej określa się mianem Pełni Koźlego Księżyca, co jest odwołaniem do przemian w przyrodzie typowych dla tego miesiąca. Warto bowiem wiedzieć, że właśnie w lipcu kozły, czyli samce saren zrzucają swoje poroże i szykują się na pojawienie się nowego (pojawiającego się w tym samym miesiącu). Każda Pełnia Księżyca to bez wątpienia wyjątkowe zjawisko, okazuje się, że nasi przodkowie tą przypadającą w lipcu nazywali również Burzową Pełnią (od typowych dla tego miesiąca opadów z wyładowaniami elektrycznymi), czy też Sienną Pełnią, co z kolei wykazuje bezpośredni związek z lipcowymi zbiorami. W literaturze można trafić także na ciekawe, choć zdecydowanie rzadziej spotykane nazwy Pełni Księżyca w lipcu – np. Księżyc Gromów, czy też Księżyc Łąk. Jeśli jesteście zainteresowani etymologią poszczególnych nazw odnoszących się do kolejnych Pełni Księżyca – warto sięgnąć po stare almanachy Indian z Ameryki Północnej.

Pełnia Koźlego Księżyca - zdarzenia i rytuały

Lipcowa Pełnia Księżyca to w tradycji naszych przodków okres szczególny, kojarzący się z gwałtownymi burzami, okresem obfitującym w przepyszne warzywa i owoce, z niezwykłą płodnością, chęcią do przeprowadzenia ważnych życiowych zmian. Co będzie się działo podczas tegorocznej Pełni Koźlego Księżyca? Nawet sceptycznie nastawieni do ezoteryki astronomowie przyznają, że warto znaleźć czas na obserwację nieba 13 lipca 2022 roku. Wtedy to naszym oczom ukaże się spektakularny Superksiężyc, który znajdzie się w odległości niemal 363 666 km od Ziemi, czyli znacznie bliżej niż zwykle. Zdaniem astronomów tegoroczna Pełnia Koźlego Księżyca będzie wiązała się z niezwykle okazałymi widokami - podobno nasz satelita ,,urośnie” wówczas nawet o 14% i będzie świecić aż do 30% bardziej niż zazwyczaj.

Lipcowa Pełnia 2022 r. zdaniem astrologów

Według specjalistów w zakresie ezoteryki Pełnia Koźlego Księżyca 13 lipca 2022 to będzie okres niespokojny, ale z perspektywy czasu przynoszący nam wiele pozytywnych zmian. Wielu z nas w tym okresie będzie skoncentrowanych na ważnych dla siebie przedsięwzięciach, choć będziemy wykazywać pewną skłonność do agresji i popadania w konflikty z otoczeniem. Zwróćcie koniecznie uwagę na to, że Pełnia Księżyca w lipcu tego roku będzie powodowała bezsenność nocą, zaś w ciągu dnia nadzwyczajne pobudzenie psychiczne, co niestety będzie wiązało się z mniejszą wydolnością organizmu, skłonnościami do kontuzji, przeziębień, chorób wirusowych. Jeśli chcecie w dobrej kondycji psychofizycznej przeżyć Pełnię Koźlego Księżyca w tym roku zadbajcie o dobre nawodnienie swojego organizmu, spożywajcie lekkie posiłki z nieprzetworzonej żywności, planujcie swoje aktywności, znajdźcie też czas na cenny wypoczynek na łonie natury.

Pełnia Koźlego Księżyca - znaczenie dla znaków zodiaku

Baran – dla tego znaku lipcowa pełnia to będzie okres owocnej współpracy, podpisywania ważnych umów, konkursów z korzystnym rozstrzygnięciem. Barany powinny skupić się w tym czasie na partnerstwie, uczyć się komunikacji bez przemocy, uważać na to, co mówią i robią, by nie uwikłać się w jakieś afery albo nie być współodpowiedzialnym za jakieś przestępstwo.

Bliźnięta - w tym okresie będą mieć okazję wyjaśnienia kłopotów finansowych albo nawet wzbogacenia się. Pełnia Koźlego Księżyca to zwiastun również niezapowiedzianej, ale bardzo udanej podróży z kimś bliskim sercu.

Byk – lipcowa Pełnia Księżyca będzie dla Byków doskonałą okazją do nawiązania wartościowych znajomości, ale też wyjścia z tzw. strefy komfortu. Zdaniem astrologów Pełnia Koźlego Księżyca to również pomyślny czas do spełniania osobistych pragnień i projektowania zmian w sferze relacji miłosnych.

Koziorożec – lipcowy Księżyc w pełni nieco spowolni Koziorożce, być może ogarną je jakieś lęki, zniechęcenia, wątpliwości. Mimo to warto zdecydować się na podejmowanie odważnych decyzji, badania swoich szans w otoczeniu, rozszyfrowywanie zagadek. Dzięki temu znajdziesz Koziorożcu światełko w tunelu i będziesz dumny ze swoich osiągnięć.

Lew – nadejdzie odpowiednia pora, by należycie wywiązać się ze swoich obowiązków. Drogi Lwie, polegaj na swoich zdolnościach organizacyjnych, dzięki temu zaoszczędzisz mnóstwo czasu i będziesz motywacją do zmian dla osób z twojego otoczenia.

Panna – dla zodiakalnych Panien będzie to czas intensywnej pracy, nadrabiania zaległości przed urlopem. Pełnia Koźlego Księżyca powinna sprawić, że zdążysz Panno wszystko zrobić na czas, warto więc się uspokoić, nabrać wiary we własne możliwości.

Rak – Pełnia Koźlego Księżyca będzie dla Raków zwiastunem szczęścia, okazji do poprawienia swoich warunków finansowych. Być może w tym właśnie czasie osoby urodzone pod znakiem Raka rozpoczną naukę czegoś dla nich interesującego, zaangażują się w nowe projekty, podejmą pracę na atrakcyjnych warunkach.

Ryby w tym okresie warto zaufać swojej intuicji, spojrzeć na świat ,,przez różowe okulary”. Ryby będą miały okazję zbliżyć się do swoich przyjaciół albo znaleźć nowego partnera. Warto skorzystać z okazji, zapomnieć o urazach, cieszyć się wspólnym czasem razem.

SkorpionPełnia Koźlego Księżyca 13 lipca 2022 to dla Skorpionów czas komfortowy, pozwalający znaleźć rozwiązanie trudnych konfliktów. Ten okres będzie spokojny, sprzyjający medytacji i rozwojowi swoich życiowych pasji.

StrzelecSuperpełnia w lipcu tego roku to dla Strzelca nieoczekiwane wydatki, czasem zbyt pochopne decyzje związane z wakacyjnymi wydatkami. Okazuje się jednak, że kreatywność pozwoli Strzelcom szybko podreperować swój budżet i cieszyć się pięknem lata.

Waga – podczas nadchodzącej, lipcowej Pełni Księżyca w centrum zainteresowania tego znaku znajdą się sprawy rodzinne. W tym czasie Wagi zrozumieją, jak wiele dla nich znaczą pozytywne relacje z najbliższymi i nabiorą chęci na miłosne uniesienia nawet z długotrwałymi parterami.

Wodnik – warto pozbyć się lęków z przeszłości, z nową nadzieją spojrzeć w przyszłość. Pełnia Koźlego Księżyca będzie pomocna w przeanalizowaniu dotychczasowych problemów, wszystko wskazuje na to, że niebawem skończą się kłopoty w związkach i pracy Wodników.

Jak się szykować na Pełnię Koźlego Księżyca 13 lipca 2022?

Pełnia Księżyca w lipcu tego roku to okres, w którym warto zadbać o swoje zdrowie, dietę oraz wygląd zewnętrzny. W tym czasie opłaca się ścinać drewno – będzie twardsze i mniej podatne na szkodniki. Koźli Księżyc sprzyja również farbowaniu włosów – lepiej przyjmą one świeży kolor a sama farba dłużej się na nich utrzyma. W tym czasie możemy być bardziej wrażliwi na ból – lepiej więc odłożyć zabiegi bez użycia narkozy albo wizytę u stomatologa. Jeśli macie w planach prace domowe związane ze sprzątaniem, dobrze jest wykonać je właśnie na 13 lipca 2022 r. W tym czasie mycie, szorowanie, odplamianie, pranie będą bardzo szybkie w realizacji, wydajniejsze niż w innym dniach miesiąca.

Kategorie Wpisu:

Tagi Wpisu:

Magia Miłość Karma Wróżka Wibracje domu Wróżby za darmo Znaki Zodiaku Sennik Astrologia Zaklęcia Magiczne Wróżby Żywioły Energetyka Ciekawostki

Autor:

Wróżbita Oskar

@saleos

Pasjonat współczesnej ezoteryki.

Utworzono:

2022-07-06 21:47:45

Edycja:

2022-08-08 22:03:28

Sprawdź też:

Inne wpisy kategorii Wszystkie wpisy Wszystkie kategorie Wszystkie Tagi

Materiały dostępne w Serwisie WrozbitaOskar.PL są bezpłatne, oraz chronione prawami autorskimi należącymi do Oskara Rybczyńskiego. Nie wyraża się zgody na kopiowanie - czyli kradzież treści zawartych na stronie w żadnym celu. Jeśli chcesz, możesz udostępnić linka do materiału, którym jesteś zainteresowany. Szanuj moją pracę.

Sprawdź teź

Żywioł ziemi
Żywioł Ziemi - znaczenie i charakterystyka
Żywioł ziemi może być także potężnym źródłem ochrony nas samych przed grożącym nam niebezp...
- Czytaj dalej

Rak znak zodiaku
Rak - charakter i osobowość znaku zodiaku
Zodiakalne Raki kierują się silną intuicją. Są bardzo wrażliwe i bywają nieśmiałe, boją si...
- Czytaj dalej

Czakra Sakralna
Czakra Sakralna
Czakra Sakralna - Charakterystyka powiązania i miejsce Czakra sakralna mieści się około...
- Czytaj dalej

Pełnia Koźlego Księżyca 13 lipca 2022r.
Pełnia Koźlego Księżyca 13 lipca 2022r.
Zdaniem wielu osób lipiec to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku - kojarzymy go z okr...
- Czytaj dalej

Stara Chata Walońska w Szklarskiej Porębie
Stara Chata Walońska w Szklarskiej Porębie
Nie bez przyczyny Szklarska Poręba nazywana jest magiczną Krainą Ducha Gór i uznawana za M...
- Czytaj dalej

Żywioł Wody
Żywioł Wody - znaczenie i charakterystyka
Żywiołowa woda, choć spokojna i cicha, ma w sobie moc zmieniania porządku świata. Podczas...
- Czytaj dalej

Strzelec znak zodiaku
Strzelec - znak zodiaku - opis
Zodiakalny Strzelec słynie ze swojego zamiłowania do ciągłych przygód, silnych emocji i pa...
- Czytaj dalej

Runa Berkano
Runa Berkano - znaczenie
Runa Berkano Runa Berkano to runa matek, babć, dziecięcych opiekunek, ale i ogólnie wsz...
- Czytaj dalej

Pełnia sierpniowa 2021
Pełnia Jesiotrów 22 sierpnia 2021
Pełnia Księżyca Jesiotrów Przed nami kolejna z niesamowitych pełni księżyca kojarzona p...
- Czytaj dalej

Ryby znak zodiaku
Znak zodiaku Ryby
Ryby - znak zodiaku szczegółowa charakterystyka osobowości Wrażliwość i intuicja, którą...
- Czytaj dalej

Rok osobisty 9 (dziewiąty)
Rok osobisty 9 (dziewiąty)
Rok Osobisty to zbiór cennych wskazówek związanych z naszym portretem numerologicznym. Dzi...
- Czytaj dalej

charakter-i-zywiol-znaku-zodiaku
Znak zodiaku, żywioł i charakter
Znaki zodiaku a żywioły O znakach zodiaku mówi się tak dużo, że trudno o osobę, która n...
- Czytaj dalej

Gwiazdozbiór byka
Gwiazdozbiór Byka
Biały byk uwiódł Europę, córkę fenickiego króla, aby następnie zabrać ją na Kretę i wyjawi...
- Czytaj dalej

energetyka-cmentarza
Energetyka cmentarza - czy jest się czego obawiać?
Zwyczaj obchodzenia święta zmarłych jest niemal tak stary, jak nasz świat. To dlatego dziś...
- Czytaj dalej

Magia
Dni tygodnia, dziedziny, planety, fazy księżyca w Magii
Gdy już znamy się coraz bardziej na magii - przychodzi nam zagwostka odnośnie jej szczegół...
- Czytaj dalej

Logowanie

Zaloguj z:

lub

Rejestracja

Bezpieczne płatności dzięki Stripe zapłacisz:

Info: Zapłacisz także automatycznym, szybkim przelewem online i BLIKIEM dzięki integracji z PayNow